Kas riigikogu liikme hea tava, mille parlamendi vanematekogu eile heaks kiitis, suudab parandada Toompea lossi mainet avalikkuse silmis? Või mis veelgi tähtsam – kas see takistab mõnd riigikogu liiget panemast toime ükskõik millist taunimisväärset tegu?
Riigikogu esimehe Eiki Nestori sõnul peab parlamendi eetikakoodeksiga veel väga palju vaeva nägema, sest praeguseks Euroopa Parlamenti (EP) siirdunud Kaja Kallase juhitud töögrupp ei jõudnud selle ettevalmistamisega kuigi kaugele. «Ei saa öelda, et
Uue valitsuskoalitsiooni moodustanud erakondade parlamendifraktsioonid ei ilmuta märki, et nad oleks huvitatud Riigikogu liikme käitumiskoodeksi loomisest. Reformierakonna ja SDE fraktsioonid jätsid vastamata ühingu Korruptsioonivaba Eesti (KVE) järelpärimistele käitumiskoodeksi käekäigu kohta.
Koostasin omapoolse eetikakoodeksi Riigikogu liikmetele ja teistele kõrgetele riigiametnikele. Koodeksi eesmärk on anda neile raamistik käitumisotsuste tegemiseks nii teenistuses kui vabal ajal. Eetikakoodeks tugineb meie kultuuriruumi headele tavadele, üldtunnustatud moraalinormidele ning Riigikogu liikmete ja teiste kõrgete riigiametnike töö iseloomule.
Eetikakoodeks täpsustab ja täiendab avaliku teenistuse eetikakoodeksis sätestatut.
Tallinn, 3.02.2014 Lugupeetud Riigikogu fraktsioon Ühingu Korruptsioonivaba Eesti kordab teile oma varasemat üleskutset luua Riigikogu liikme käitumiskoodeks. Esitasime teile sellekohase ettepaneku oma kirjas 9.12.2011. Ühingu soovitused käitumiskoodeksi sisu ja loomise viisi osas esitasime 10.04.2012 (need arvestasid vahepeal toimunud arutelusid ja küsimusi koodeksi kohta). Mitmel korral oleme