Nestor: Kallase koostatud eetikakoodeksiga tuleb veel vaeva näha

22.07.2014

Riigikogu esimehe Eiki Nestori sõnul peab parlamendi eetikakoodeksiga veel väga palju vaeva nägema, sest praeguseks Euroopa Parlamenti (EP) siirdunud Kaja Kallase juhitud töögrupp ei jõudnud selle ettevalmistamisega kuigi kaugele.

«Ei saa öelda, et asi oleks päris toores, kuid see vajab veel põhjalikku tegelemist,» ütles Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda kuuluv Nestor esmaspäeval BNSile. Juuni keskel EP saadikuks saanud Kallas saatis eetikakoodeksi algversiooni riigikogu juhatusele ja kõikidele fraktsioonidele.

Nestor sõnas, et kui saadikud jälle kokku tulevad, hakkavad nad sellega tegelema. «Eks Kaja tegeles sellega alguses üsna aktiivselt, aga lõpp vajus kuidagi ära,» nentis riigikogu esimees. Tema sõnul tuleb lisaks fraktsioonidele eetikakoodeksi teema jutuks ka riigikogu juhatusest ja fraktsioonide juhtidest koosnevas vanematekogus.

Kaja Kallas tõdes juunis, et senine kriitika eetikakoodeksi suhtes on olnud väga üldine ja konkreetseid muudatusettepanekuid pole eriti tehtud. Teiste riikide eetikakoodeksitest eriti ideid noppida polnud Kallase sõnul võimalik, sest parlamendid on erinevad.

Kallase sõnul on riigikogus väga palju inimesi, kes eetikakoodeksit ei soovi ja keda ei ole selles osas võimalik ka ümber veenda.

Lisaks reformierakondlasest Kallasele kuulusid töögruppi sotsiaaldemokraat Andres Anvelt, Kadri SimsonKeskerakonnast, Mart Nutt Isamaa ja Res Publica Liidust ning demokraatide rühma liige Kalle Laanet.