Kutser: kõik ju saavad aru, et Edgar juhib linna edasi

Keskerakonda kuuluv Põhja-Tallinna linnaosa vanema asetäitja Priit Kutser ütles linnapea ja erakonna esimehe Edgar Savisaare ametist kõrvaldamist kommenteerides, et kõik saavad aru, et Savisaar juhib linna edasi.

Kutser avaldas Facebookis arvamust, et kohtunik ei suutnud panna vastu kiusatusele «olla see naine, kes kõrvaldas Edgar Savisaare ametist kas või ajutiselt». Ta leidis, et Eesti ei ole õigusriik.

«Kõik ju saavad aru, et Edgar juhib Tallinna linna edasi. Milleks on vaja teha sellist häbiväärset juriidilist tsirkust? Need on poliitilised mängud, kus oma rolli mängib nii prokuratuur kui juba ka Eesti kohtusüsteem,» märkis ta suhtlusvõrgustikus ning lisas, et riigiprokurör Laura Vaik ei suuda midagi sügavalt ja tõsiselt kaaluda, kui ta ei oska ega suuda taotlusigi esitada ja dokumente saata. «Lohakus igal sammul,» lisas Kutser.

Harju maakohus rahuldas täna riigiprokuratuuri taotluse ja kõrvaldas korduvas altkäemaksu võtmises kahtlustatava Tallinna linnapea ja Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare linnapea ametist. Linnavolikogu keskerakondlasest esimehe Kalev Kallo, kelle suhtes prokuratuur möödunud nädalal samasuguse taotluse esitas, jättis kohus reedel ametisse.