Eesti väikeste- ja keskmiste ettevõtjate assotsiatsiooni president Kersti Kracht sõnas, et piiripealsed olukorrad võivad tihti laheneda selle ettevõtja kasuks, kes on erakonnale annetanud. Lisaks meenutas ta, kuidas 1990. aastatel toimunud Keskerakonna kongressil justkui toodeti fiktiivseid annetuspabereid.
"On asju, mis ei ole ühel ega teisel pool seadust ja on noatera peal ning selleks, et midagi enda kasuks kallutada... ilmselt sealt need korruptsioonijuhud tulevadki. Kui vaatame neid süüdistusi, mis praegu on: küll vahetatakse mingeid krunte, küll on vaja mingit elamisluba - nii need asjad käivadki," sõnas Kracht ERR-i raadiouudistele.
Kracht lisab, et tema hinnangul teeb kapo praegu oma 1990. aastate keskel tegemata jäänud tööd, meenutades ühe parteikongressi lõpus nn annetuste tegemist. "Kõigile inimestele jaotati kätte üks paberileht, kuhu oli kirjutatud peale, et see ja see on annetanud erakonnale 3000 krooni," rääkis Kracht.
Tollal kuulus Kracht Eesti Ettevõtjate Erakonda ning nii tema partei kui ka mitmed muud olid äsja ühinenud Keskerakonnaga. Krachti sõnul said kõik kongressil viibinud sarnased lehed. Sündmuse järel tegi Krista Kilvet kaitsepolitseisse avalduse fiktiivsete annetusdokumentide kogumise kohta. "Kusagilt oli see raha ju tulnud ja oli tagatist vaja. Seejärel ei juhtunud mitte midagi - mitte midagi. Seega täna teeb kaitsepolitsei oma tegemata tööd," lausus Kracht.
Eesti Ehitusettevõtjate liidu tegevdirektor Indrek Peterson kinnitab, et igasuguste korruptiivsete tegude ilmsiks tulek puhastab õhku. Tema hinnangul on positiivne ainuüksi see, et ühiskonnas on taolised probleemid ja küsimused tõstatud.
"Tuleb loota, et need ei jää õhku rippuma ja õiguskaitse organitel on piisavalt kindlust, sunnikust asjad lõpuni viia ja tõde välja selgitada," ütles Peterson. Ka siis kui tegu on ainult kahtlustega, on sündmuste käik juba õhku puhastanud, leidis Peterson.
Kracht ja Peterson kommenteerisid kaitsepolitsei esitatud kahtlustusi, et mitmed ettevõtjad on tegevuse arendamiseks andnud Tallinna Linnapea ja Keskerakonna esimehele Edgar Savisaarele altkäemaksu. Kahtluste all on ettevõtjad Hillar Teder, Aivar Tuulberg, Vello Kunman ja Aleksander Kofkin. Lisaks neile on kahtlusalune ka Keskerakonna finantsjuht Kalev Kallo ja endine tipp-poliitik Villu Reiljan.
Hillar Tederile on esitatud altkäemaksu esitamsie kahtlustus seoses kinnisvarade vahetamisega. Aivar Tuulberg maksis väidetavalt altkäemaksu Kultuurikatla ehitustöödega seotud hangete eest. Ettevõtja Vello Kunman soovis väidetavalt altkäemaksu andes ehitada lõpuni oma ehitusloata elamu Nõmmel. Soodsamate rendilepingute pikendamise kahtlustus puudutab Aleksander Kofkinit, kes tasus väidetavalt Savisaarele hüvedega. Reiljanit kahtlustatakse altkäemaksu vahendamises; Kallot vahendamises ja sellele kaasaaitamises.