Villu Reiljan: olen toimunust segaduses, olukord on erakordselt sensitiivne

Keskerakonna esimehe ja Tallinna linnapea Edgar Savisaare korruptsioonisüüasjas kahtlustuse saanud Silikaat Grupi nõunik, endine tipp-poliitik Villu Reiljan leiab, et ta ei ole midagi seadusevastast teinud ning on toimuvast segaduses.

"Tunnistan, et olen toimunust segaduses. Hetkel on võimatu toimuvat kommenteerida," ütles Reiljan ERR-i uudisteportaalile ja lisas, et olukord on tema jaoks erakordselt sensitiivne.

"Tundub, et ükskõik mida ma ütlen, heidab minevikus toimunu mu öeldu aususele paratamatult varju. Kuid ma kinnitan, et ma ei ole soovinud öelda, teha ega pole ka teinud midagi seadusevastast," kinnitas Reiljan.

Kaitsepolitsei pidas eile kinni Tallinna linnapea ja Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare, keda kahtlustatakse korduvas altkäemaksu võtmises.

Savisaarele altkäemaksu andmises kahtlustatakse ärimees Alexander Kofkinit, Porto Franco OÜ suuromanikku Hillar Tederit, ehituskontserni Rand & Tuulberg suuromanikku Aivar Tuulbergi ja Silikaat Grupi omanikku Vello Kunmanit.

Endine tipp-poliitik ja praegune Silikaat Grupi nõunik Villu Reiljan on kahtlustatav Savisaarele altkäemaksu andmise vahendamises ja Tallinna linnavolikogu esimeest Kalev Kallot kahtlustatakse kaasaaitamises altkäemaksu andmisele ja võtmisele.

Riigiprokuratuur teatas eile, et kahtlusaluste vahistamise taotlemist ei peeta praeguses staadiumis vajalikuks.