Eesti erakondade juhid tunnustavad uurimisorganeid korruptsioonivastases võitluses ning on ühiselt veendunud, et need asutused teevad oma tööd sõltumatult ja ükski erakond ei saa anda suuniseid, keda või mida uurida.
"Eks uurimine ja kohtumenetlus peab nüüd tõe välja selgitama, detailideni päevavalgele tooma. Praegu saab öelda, et ainuüksi fakt, et on alust kahtlusteks, annab alust, et sellesse tuleb tõsiselt suhtuda ja uurimist tuleb tõsiselt võtta. Kõik need väited, mis jätavad uurimisasutustest, prokuratuurist kui kellestki sõltuvast, on täiesti kohatud," kommenteeris Reformierakonna esimees, peaminister Taavi Rõivas "Aktuaalses kaameras".
"Selles suhtes on Edgar Savisaarel õigus, et see IRL-i poolt ellukutsutud poliitika juba 2007. aastal, kui kaitsepolitseiamet sai õiguse kontrollida suuremaid omavalitsusi ja ka riigi äriühinguid. Selle tulemusi me täna nii Tallinna Sadama kui ka Edgar Savisaare puhul näeme. See on aastatepikkuse poliitika tulemus. Aga n-ö poliitilist tegevust, et mõjutada kapo tegevust, siin taga kindlasti ei ole," kinnitas ka IRL-i esimees Margus Tsahkna.
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) esimehe Jevgeni Ossinovski sõnul mõjutab kahtlustus Tallinna linnapea suhtes nii linna juhtimist kui Eesti poliitikat laiemalt.
"See, et Eesti suurima omavalitsuse linnapea on seevõrd tõsiste kahtlustuste all, on kindlasti olulise mõjuga nii linna juhtimisele kui Eesti poliitikale laiemalt. Aga tänase seisuga on enneaegne näha, missuguseid tagajärgi see kaasa toob, ja Eestis kehtib süütuse presumptsioon, nii et Edgar Savisaarel on võimalus oma õigusi kohtus kaitsta. See, missuguseid otsuseid Keskerakond erakonnana selle juhtumi valguses teeb, on minu arvates ka veel vara prognoosida," rääkis Ossinovski.
Vabaerakonna esimees Andres Herkel tõdes, et tema hinnangul on poliitilise korruptsiooni elemente juba pikalt Tallinnas olnud.
"Me oleme ju pika aja vältel näinud, et sellise poliitilise korruptsiooni elemendid on Tallinnas olnud, kuid need päädinud JOKK-skeemidega, millest juriidiliselt kinni hakata on keeruline. See puudutab nüüd seda, et linna raha on kasutatud ilmselgelt valimiste eel poliitilistel eesmärkidel. Kui sellega külgneb tavakorruptsioon, kus on võetud sulaselgelt altkäemaksu, siis see väga üllatav ei ole," arutles ta.
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimehe Mart Helme hinnangul ei ole korruptsioon ainult suurima opositsioonipartei probleem.
"Suurim opositsioonierakond on küll pikka aega Tallinnas võimul olnud ja Tallinn kui Eesti suurim rahakatel kindlasti annab tunduvalt suuremaid korruptsioonivõimalusi kui mõni ääremaa vald, aga me näeme, et korruptsioon on väga tõsine probleem ka mujal. Tallinna Sadama teemat pole me kaugeltki lõpuni närinud," rääkis ta.