Vitsut Savisaare altkäemaksu juhtumist: ma julgen kahelda

Keskerakonna riigikogu fraktsiooni liige Toomas Vitsuti hinnangul pole tänased kaitsepolitsei ja prokuratuuri poolt esitatud süüdistused piisavalt selged ning lisas, et tema isiklikult on mitmeid taolisi olukordasid üle elanud, mistõttu ta julgeb Savisaarele esitatud süüdistustes kahelda.

Toomas Vitsuti väitel ümbritsevad Edgar Savisaart inimesed, kes sooviksid Tallinna linnapea poliitilisele karjäärile löögi anda. "Nüüd on küsimus, kuidas need inimesed, kellega Savisaar on koos töötanud, käituvad - kas nad asuvad lööjate sekka või püüavad nad sellesse olukorda selgust tuua," selgitas Vitsut saates "Ringvaade".

Keskerakonna riigikogu saadik rõhutas, et tema ärapanijate kambaga mitte mingil tingimusel ei ühine. "Võib ka nii öelda, et ma olen Savisaarele lojaalne, kuid kindlasti proovin ma seda asja vaadata selge pilguga ehk ma püüan need asjad väga selgeks saada enne kui ma seisukoha kujundan," rääkis Vitsut.

Tema arvates pole kaitsepolitsei ja prokuratuur oma süüdistusi väga selgelt esitanud. "Sellepärast mina ja minu erakonnakaaslased on seda meelt, et enne tuleb vaadata selgelt, mis tagapõhi süüdistustel on ja kui põhjendatud need on," väitis Vitsut.

Ta märkis, et kuigi paljud ametivõimude töötajad teevad oma tööd objektiivsetel alustel, siis on olukordi, kus võib sellised süüdistused kahtluse alla seada. "Ma olen mitmeid selliseid olukordi üle elanud ja ma julgen kahelda," tõdes riigikogu saadik.

Keskerakonnal puuduvad tõendid poliitilisest tellimusest

Keskerakonna liikmed on viimase kahe päeva jooksul korduvalt väitnud, et tegemist on poliitilise tellimusega, millega proovitakse tähelepanu ära võtta Tallinna Sadama altkäemaksu kaasuselt, mida on korduvalt seostatud Reformierakonnaga.

Toomas Vitsut aga nentis, et selle kohta, kas tegemist on poliitilise tellimusega, mille läbi viia on kaitsepolitsei ja prokuratuur neil tõesti pole. "Mis tõendeid peaksid olema Keskerakonna liikmetel - selline olukord, mis meil tänaseks on, tuli nagu välk selgest taevast," tõdes Keskerakonna fraktsiooni liige.

Samas ta lisas, et kui tõendid võimupartei tellimusest peaksid tekkima, siis loomulikult see võtab aega.

"Need süüdistused, mis esitatakse, siis selle süüdistuse 200 000 euro vahendamise kohta olen ma kuulunud mitut varianti. Näiteks on öeldud, et oli kavatsus anda - ma ei tea, kuidas nende kavatsustega on ja kui selge see on," arutles Vitsut, kes lisas, et kui vaadata laiemat pilti on näha tõendeid, mis viitavad Keskerakonna ründamisele.

Keskerakonna liige aga tunnistas, et ta pole Savisaare süütuses kindel, kuid lisas, et ta ei tea, et Keskerakonna esimees ka süüdi oleks.

Täna oleks paleepöördeks väga halb aeg

"Ringvaate" toimetus kutsus tänasesse saatesse mitmeid Keskerakonna liikmeid, kes keeldusid kaamera ette tulemast, kuna avaldasid kahtlust Savisaare süütuses. Samuti ütles saatejuht Marko Reikop, et paljud erakonnaliikmed ei ole Savisaare juhtimisega rahul ning ei toeta erakonna esimeest.

"Ega meil ei ole kommunistlik partei, kus kõik mõtlesid ühtemoodi - loomulikult on meil eriarvamusi," toonitas Vitsut, kes lisas, et mingiks paleepöördeks oleks praegu väga halb aeg.

"See oleks selline olukord, kus ühte juhtivat keskerakondlast kambakesi nuheldakse ja siis on keegi oma parteist, kes asub sinna kampa ja proovib oma osa anda," rääkis Keskerakonna liige. Ta toonitas, et taolised eriarvamused tuleks enne omavahel läbirääkida enne, kui meediasse minnakse.