Leht: Tederi maadevahetuskava rikkus abilinnapea Kalle Klandorf

Ärimees Hillar Tederil oli kahtlustuse järgi kruntide vahetamise kokkulepe olemas, kuid tehinguini ei jõutud, sest linnapea Edgar Savisaare haiglasoleku ajal lükkas abilinnapea Kalle Klandorf saadetud pakkumise ametlikult tagasi.

Eesti Päevaleht kirjutab, et kahe Kadriorus asuva krundi Promtus Capital OÜ ja Tallinna linna vahel vahetamise eest lubati Keskerakonnale 275 000 eurot laenu, kuid Edgar Savisaare haiglasse sattumine peatas tehingu.

Selleks ajaks oli Kairit Volmeri vahendusel läinud Tallinna linna teele kiri, millega maadevahetuse ettepanek ametlikult vormistati ning Tederite juhitav Promtus Capital soovis linnalt saada krunti aadressil L. Koidula 34a ja vastu pakuti krunti Merekalda 14, märkis leht.

Samas oli selleks ajaks kui Savisaar haiglast välja sai, Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf jõudnud kinnisvarapakkumise viisakalt tagasi lükata.

"Tegemist on Tallinna linna kontekstis äärmiselt olulise haljastuse tugipunktiga, millel on sügav ajalooline taust. Üha enam haljastuslikke ülelinnalisi funktsioone lahendatakse linnaasutuse Kadrioru park baasil," kirjutas Klandorf, viidates linna kavatsusele rajada sinna kasvuhooned ja teenindushoone.

Kui kahtlustus Tederi ja Savisaare omavahelise kokkuleppe kohta peaks tõele vastama, pani Klandorf saabunud palvele ausalt vastates ilmselt korruptsioonitehingule enda teadmata pidurit, märkis leht.