Savisaare kaitsja: me olime kohustatud avalikustama riigiprokuratuuri töödokumendi

Edgar Savisaare kaitsja, advokaadibüroo Lextal vandeadvokaat Oliver Nääsi hinnangul on riigiprokuratuuri kahtlustus vastuoluline ning väga segane, mistõttu proovivad täna kaitsjad aru saada, millised on esitatud kahtlustuste tagamaad. Lisaks sellele ütles Nääs, et kaitsjate otsus avalikustada riigiprokuratuuri töödokument ei olnud ebaeetiline teguviis, vaid nad olid kohustatud seda kasutama.

Oliver Nääs ütles "Aktuaalne kaamerale", et kaitsjad soovitasid täna Edgar Savisaarel loobuda ütluste andmisest kaitsepolitseile.

"Lugedes läbi kahtlustuse oli näha, et tegemist on väga segase ja vastuolulise tekstiga, mistõttu on vaja seda analüüsida enne, kui selle kohta mingeid selgitusi jagada," selgitas Nääs.

Tema sõnul pole taolise kaitsetaktika eesmärk saada teada, kui palju kapo tegelikult teab, vaid selles, milles tegelikult kahtlustus seisneb.

"Ma võin tuua näite - Alexander Kofkini episoodis heidetakse Savisaarele ette seda, et ta võttis Kofkinilt vara vastu enne, kui Kofkin temalt üldse midagi palus," sõnas Nääs, kes märkis, et see on ebaloogiline ja mitte usutav ning tema väitel on kaitse meeskonna asi praegu aru saada, miks episoodid üldse kahtlustusse sattunud on.

Prokuröri märkmete avalikustamine ei olnud ebaeetiline

Riigiprokuratuur saatis täna eksituse tõttu kaitsjatele riigiprokuröri Laura Vaigu märkmed, mille kaitsjad edastasid meediale. Prokuratuur peab taolist käitumist ebaeetiliseks, kuid Nääs selles eetilist konflikti ei näe.

"Selline väide on sügavalt kohatu, sest kaitsjana on minu ülesanne kaitsta kaitsealust ning kui minu kätte satub kaitsealust õigustav materjal, siis ma olen kohustatud seda kasutama," toonitas Nääs.

Ta märkis, et kui prokuratuuri kätte satuks Nääsi kaudu Savisaart süüstav tõend, siis ei jääks see menetlusest kõrvale.