Riigi peaprokurör Lavly Perling rääkis eilsel pressikonverentsil, et Tallinna linnapeale Edgar Savisaarele esitatud kahtlustus koosneb neljast kuriteoepisoodist: rendilepingu põhjendamatu pikendamine ja selle eest hüvede saamine; puuduva ehitusloaga seotud ehitustööde jätkamine, mille eest lubati vara; kruntide vahetamine ja selle eest lubatud hüvitus ning hankemenetlusega seotud episood, mille eest saadi vara.
Ajakirjanduse andmetel andis kõige suurema altkäemaksu 200 000 eurot ärimees Hillar Teder. Sadamas Admiraliteedi basseini äärsete kinnistutega tegelev Teder olevat selle eest soovinud soodustingimusi kinnistute vahetamisel, vahendas "Aktuaalne kaamera".
Kultuurikatlaga seotud ettevõtte Rand ja Tuulberg üks omanikest Aivar Tuulberg olla soovinud 50 tuhande euro eest saada soodustusi hangetel. Tema äripartner Raivo Rand neid kahtlustusi ei usu.
"See ei mõjuta meie ettevõtmisi mitte kuidagi. Nii palju kui mina aru saan, on see mingi imelik jama, mis on kuskilt üles puhutud. Need asjad pole üldsegi tõsiseltvõetavad, millest räägitakse," ütles Rand.
Ettevõtja ja kinnisvaraärimees Vello Kunman andis väidetavalt 20 000 eurot altkäemaksu võimaluse eest viia lõpuni elamuehitus Nõmmel, milleks puudus ehitusluba. Kunman ise väitis pressiesindaja vahendusel, et ta on jäänud skandaalis hammasrataste vahele ja aitab omalt poolt igati juhtumi lahendamisele kaasa.
Tänavu 4. veebruaril oli "Pealtnägijas" lugu sellest, kuidas Vello Kunman ehitab Nõmme mändide alla oma tütrele maja, mis mitte mingit pidi kehtiva ehitusloaga projektile ei vasta. Vello Kunmani kirjeldatakse saates kui aastaid Eesti rikkamate ärimeeste hulka kuulunud ja dividendirekordeid purustanud tuntud ja tunnustatud suurärimeest, investorit, heldet heategijat, riigi äripartnerit, poliitikute sõpra ja sponsorit. End avalikkuse eest peitva ärimehe tegutsemine Sihi tänaval näis tema avalikku renomeed arvestades "Pealtnägijale" toona müstiline.
Altkäemaksu andmise kahtlustuse saanud Silikaat Grupi omanik Vello Kunman teatas, et taandab ennast kinnisvaraettevõtte Eften Capitali nõukogust kohtuotsuse jõustumiseni. Kunmani väidetavat altkäemaksu pidi vahendama Villu Reiljan, kes enda sõnul on toimunust segaduses, mistõttu on tal võimatu midagi kommenteerida.
Hotelliärimees Alexander Kofkinit kahtlustatakse altkäemaksu andmises, et konkurentsist mööda vaadates ebaausalt pikendada temaga sõlmitud rendilepinguid.
Liit: ebaausad ärivõtted nii kõrgel tasemel on üllatus
Ehitusettevõtjate liidu sõnul on nad aastaid tõrjunud ebaausat konkurentsi, võideldes ümbrikupalga või alapakkumistega. Sellisel tasemel korruptsioon ehitus- ja kinnisvaraäris on täna täiesti ootamatu.
"Selline uudis iseenesest on üllatatus. Eks meil jääb loota lihtsalt seda, et uurimine selgitab lõpliku tõe välja ja kui keegi osapool on süüdi, siis saaks karistatud," ütles liidu juht Indrek Peterson "Aktuaalsele kaamerale".
Mainitud kinnisvaraobjektide seost altkäemaksu andmises kahtlustatutega prokuratuur ei kinnita ega lükka ka ümber. Kahtluse all olevaid ärimehi täna telefonitsi tabada polnud võimalik.
Keskerakond väidab, et Tederilt pole laenu saadud
Eesti Keskerakond teatas, et meedias täna avaldatud väited Keskerakonnale võetud laenust ei vasta tõele.
"Keskerakonna viimane laenuleping oli sõlmitud Danske pangaga, mis lõppes 2012. aasta detsembris," märkis partei pressiesindaja Taavi Pukk.
Lisaks kinnitas ta, et Keskerakond ei ole antud kriminaalasjas kahtlustatav ning Keskerakonna kontoris ei ole menetlustoiminguid läbi viidud.