Ansip soovitas Laaril majamüügilt katteloor heita

28.04.2011

Peaminister Andrus Ansip soovitas koalitsioonipartneril IRL-il võimalikult kiiresti parteikontori müügiga seonduv info avalikustada.

Nimelt tuli eile avalikuks, et IRL leidis lõpuks ostja oma Wismari tänaval asuvale kontormajale. Tehingu hinda ega ostjat partei aga ei avaldanud viidates osapoolte kokkuleppele.

Tänasel valitsuse pressikonverentsil lubas Mart Laar, et kindlasti tuleb hind ja ostja avalikustamisele niipea kui tehing jõuab vastavatesse dokumentidesse. "See info ei jää varjule. Kindlasti ei tule sealt põrutavaid uudiseid."

Samas ei soostunud IRL-i juht isegi ütlema, kas ostjaks oli Eesti või välismaa eraisik. Seepeale lausus Ansip: "Mart, mis teil selle majaga on? Isegi minul hakkab nüüd huvi tekkima."

Ansip soovitas Laarile, et mida varem tehingu asjaolud avalikkusele teatavaks saavad, seda parem. "Sellest sünnib erakonnale kasu."

Keskerakond kahtlustab Ansipit rahapesus
Peaminister jätkas, et kui Keskerakond avalikustas "müstilise teo oma kinnisvaraga", siis tekitas see temas ainult nõutust.

"Mille pagana pärast peab keegi ostma kinnisvara mitu korda kallimana, kui eksperdid seda hinnanud on? Ka mina oma rikutud fantaasiaga julgen kahtlustada rahapesu, varjatud rahastamist ja tont teab mida veel. Sellistest kahtlustest tuleks inimesed vabastada," põhjendas ta oma soovitust Laarile.

 

Allikas: ERR