Toimus koolitusseminar ettevõtjatele

18.04.2011

15. aprillil korraldas Korruptsioonivaba Eesti Tallinnas ettevõtjatele suunatud korruptsioonialase koolitusseminari teemal "Ettevõtete korruptsiooniriskid ja igapäevases äritegevuses tekkivate konfliktsituatsioonide lahendamine".

Koolitusel kõnelesid  endine Norsk Hydro asepresident ning korruptsioonivastase organisatsiooni Transparency International Norra juhatuse liige Arvid Halvorsen, justiitsministeeriumi karistusõiguse ja menetluse talituse nõunik Tanel Kalmet, kes on vastutanud mitmete korruptsiooni ja konkurentsiõigust puudutavate regulatsioonide väljatöötamise eest ning meditsiiniseadmetega tegeleva ettevõtte Johnson & Johnson AB Eesti filiaali tegevjuht Ingrid Purga.

Sissejuhatavas osas tutvustati ettevõtjaid ohustavaid korruptsiooniriske ning võimalusi nende maandamiseks. Räägiti millal ettevõte peaks üldse hakkama korruptsiooniriskidele mõtlema, millistele valdkondadele tuleks eeskätt tähelepanu pöörata.

Seminari teises pooles toimus arutelu, kus käidi läbi mitmed dilemmaolukorrad. Aktiivse diskussiooni käigus vaagiti kuidas käituda olukorras, kus äripartner pakub ettevõtte müügijuhile puhkamiseks oma suvilat või olukorras, kus ametnik vihjab soovile saada meelehead.

Koolitusseminar oli osalejatele tasuta, selle korraldamist toetas Kodanikuühiskonna Sihtkapital ning Avatud Eesti Fond.