Korruptsiooniteemaline koolitus "Praktiline korruptsiooniennetus"

Korruptsiooniriskide vältimine ametniku töös ei ole sageli keeruline ega kulukas, vaja on suuremaid riskikohti vaid teadvustada. Ohukohtadeks on näiteks kogu töökorraldus, mis puudutab raha kulutamist, toetuste maksmist, soodustuste ja hüvede määramist, konkurentsitingimuste ärakasutamist ja võimalusi huvide konflikti tekkimiseks. 
 
Korruptsioonivaba Eesti (KVE) viib läbi koolituse, mille eesmärgiks on nõustada ametnikke riskide kaardistamisel ja maandamisel. Selgitada lobitöö olemust, anda ülevaade riigi poolt tellitavatest uuringutest ja nende efektiivsemast kasutamisest otsuste langetamisel. Samuti anda praktilisi nõuandeid korruptsiooniohtlike olukordade vältimiseks ja pakkuda aruteluvõimalust oma ala ekspertidega. 
 
Koolitus toimub neljapäeval, 16. aprillil kell 10.45 Tallinnas, hotellis Euroopa (Paadi 5) Tallinna saalis.
Päeva sisustavad kolm ametnikutööks olulist teemat. 
 
PÄEVAKAVA: 
  
10.15-10.45 Registreerimine ja hommikukohv 
 
10.45-12.00 Lobitöö Eestis: kes, miks ja kuidas?

KVE poolt 2014.aastal välja antud Eesti esimest lobiuuringut esitleb uuringu autor Hanna Jemmer. Uuringu tutvustusele järgneb 11:30 arutelu, mida juhib KVE juhatuse liige ning kommunikatsiooniekspert Jaan Vare. 
 
12.00‑13.30 Riigi tegevus uuringute tellimisel

Riigikontrolli tulemusauditi osakonna auditijuht Raina Loom annab ülevaate veebruaris valminud auditist. 
 
13.30‑14.15 Lõunapaus 
 
14.15‑15.45 Uus ametniku eetikakoodeks

Tallinna Tehnikaülikooli Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudi lektor ning Ametnikueetika nõukogu liige Leno Saarniit tutvustab uut ametniku eetikakoodeksit. 
 
Olete oodatud osalema! 
Seminar on tasuta. 
Registreerimine koolitusele siin.  
Lisainformatsioon tiiu.tehver@transparency.ee