Vahistatud energiafirma töötajad võtsid altkäemaksu seadmete tellimise hangetes

Prokuratuur ei avalikusta veel, milliste hangete eest altkäemaksu võtmises Eesti Energia tehnoloogiatööstuse endist tootmisjuhti Ago Jakobsoni ja endist tootmisdirektorit Aleksei Andrejevit kahtlustatakse. Altkäemaksu väidetav summa on paarkümmend tuhat eurot.

"Nad võtsid altkäemaksu seoses Eesti Energia Tehnoloogiatööstuse (EETT) hankeid, mis puudutavad teatud seadmete tellimisi," ütles Viru ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Margus Gross ERRi raadiouudistele.

Gross ei öelnud, kas need hanked olid seotud Eesti Energia kahe suurprojekti - Enefiti õlitehase ja Auvere elektrijaamaga, sest prokuröri sõnul on uurimine hetkel nii algusjärgus, et hanke täpsemaid asjaolusid ei avalikustata.

"See on selles mõttes tavatu kuritegu küll, et ma arvan, et neil isikutel polnud põhjust altkäemaksu võtta. Miks nad seda tegid, seda selgitab uurimise käik, aga miks võetakse mitmekümne tuhande euro ulatuses altkäemaksu jääb mulle hetkel arusaamatuks." ütles prokurör.

Ta täpsustas, et altkäemaksu summa oli paarikümne tuhande euro suurune.

"Praegu on kinni peetud ja vahi alla võetud kaks inimest. Seaduse mõttes on neid võimalik vahi alla võtta kuueks kuuks ja iga teatud perioodi all on vahistatuse põhjendatuse kontroll, mis toimub kohtu valvsa silma all," selgitas Gross.

Reedel pidasid kaitsepolitseinikud Jõhvis kinni Eesti Energia Tehnoloogiatööstuse (EETT) tootmisdirektori ja tootmisjuhi, keda kahtlustatakse altkäemaksu võtmises. Prokuröri taotlusel võttis Viru maakohus mõlemad mehed, Ago Jakobsoni ja Aleksei Andrejevi laupäeval vahi alla.

Kahtlustuse kohaselt võtsid 59-aastane Ago Jakobson ja 43-aastane Aleksei Andrejev oma ametipositsiooni ära kasutades koos ja korduvalt altkäemaksu selle eest, et nad aitasid altkäemaksu lubanud ja andnud isikutega seotud ettevõtetel võita EETT korraldatud hankeid.