Uudis+ ja korruptsioonitajumise indeks 2014

03.12.2014

Eesti on korruptsioonitajumise indeksi järgi 175 riigi hulgas 26.kohal. Korruptsioonivaba Eesti juhatuse esimees Jaanus Tehver räägib, mida tuleb Eestil veel teha ja kas Taanis tõesti korruptsiooni ei ole. Kõlab ka riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni esimehe Ken-Marti Vaheri kommentaar.
Viru Keemia Grupi juhid otsustasid panna Kohtla-Järvel kinni kaks õlivabrikut. Erik Gamzejev arutleb oma päevakommentaaris selle üle, mida selline otsus tähendab Ida-Virumaa ja kogu Eesti jaoks.
Briti peaminister Cameron võitleb selle vastu, et sisserändajad riigi sotsiaalsüsteemi ei koormaks, riigis arutletakse, kuidas vananeva rahvastikuga toime tulla. Kadri-Liis Turton räägib lähemalt.
Mehhiklased tähistasid president Peña Nieto ametisoleku teist aastapäeva uute meeleavaldustega. Kõneleb Monterrey Instituudi õppejõud Pille Kustala.
Eesti rahvastik on hinnatud ja loetud. Sarnast pealkirja kannab rahvastikuteadlase Ene-Margit Tiidu raamat. Emeriitprofessor Ene-Margit Tiit räägib, missugustes kategooriates Eesti teistest Euroopa Liidu liikmesmaadest erineb.