Tallinna sadama "korruptsiooniraport" on varsti valmis, Seliga saadi kokkuleppele

Riigikogu Tallinna Sadama uurimiskomisjoni juhi Artur Talviku sõnul võib uurimisraporti avaldamist oodata mai lõpus või juuni alguses.

Ühtlasi on õnnestunud komisjonil lõpuks kokku leppida raporti tarbeks vestlus pikaajalise Tallinna Sadama nõukogu esimehe Neinar Seliga.

Varem on Seli Talvikule täpselt teadmata põhjustel komisjoni vältida püüdnud. Talvik on varemgi öelnud, et selle põhjuseks on olnud Seli põhimõte mitte kunagi jalga riigikogu hoonesse tõsta või mingisugune kihlvedu.

Nüüd on aga kohtumine Seli ja komisjoni vahel kokkulepitud. Seli nõustus ütlusi andma järgmise nädala teises pooles riigikogu peahoone lähistel asuvas Komandandi majas.

Seli osa ongi üks viimaseid detaile, mis koostamisel olevast raportist puudu on ning Talvik rõhutab, et tegemist väga olulise osaga.

Umbes kuu pärast avaldatavast raportist ei maksa tema hinnangul siiski mõnda pommuudist oodata. Pigem on selle eesmärk Tallinna Sadama juhtumi võimalikult detailne kirjeldus, et sellest saaks teha järeldusi edaspidiseks korruptsioonivastaseks võitluseks.

Riigikogu uurimiskomisjon võimalike korruptsiooniriskide tuvastamiseks aktsiaseltsis Tallinna Sadam moodustati mullu oktoobris. Uurimiskomisjoni eesmärk on välja selgitada, millised olid AS-i Tallinna Sadam juhtkonnas toimunud võimalikku korruptsiooni soodustanud asjaolud ning nende mõju ettevõtte juhtimisele, toimimisele ning riigi omanikuhuvidele.