Prokurör: korruptsioon erasektoris jõuab harva kohtulahenditeni

13.10.2010

Riigi jaoks on prioriteet ennekõike korruptsioon avalikus sektoris ning juhtumid erasektoris on jäänud tagaplaanile, rääkis riigiprokurör Lavly Lepp.

"Kui me vaatame riigiprokuratuuri tasandil, siis säravaid kohtulahendeid erakorruptsioonist ette näidata pole, sest riigi jaoks on prioriteet ennekõike korruptsioon avalikus sektoris. Erasektori huvi on paratamatult jäänud tagaplaanile," rääkis Lepp Vikerraadio saates Uudis+.

"Loomulikult ei jäta riik reageerimata siis, kui teatavaks saavad juba majanduskeskkonda mõjutavad ilmingud. Kindlasti tulevik annab meile võimaluse ka rääkida jõustunud kohtulahendites erasektori korruptsioonis," avaldas ta lootust.

Prokuröri sõnul on korruptsiooni alati raske tõestada. "See on varjatud kuritegevuse liik ja üldjuhul kõik osapooled on tehingu puhul rahul. Pistiseandja on rahul sellega, et ta saab, mida ta tahab. See, kes altkäemaksu võtab, on rahul, et ta meelehead saab," selgitas Lepp.

Probleem seisneb Lepa sõnul ka selles, et huvi korruptsioonist teavitada on leige. Ta usub, et enne, kui riik sekkuma peab, saavad ettevõtted ise selle probleemi vastu võidelda.

"Esimene samm peaks olema see, et kui ettevõtte juhtkonnas on väärtushinnangud paigas, siis see levib ka asutuses sees," rääkis Lepp.