Prokuratuur esitas Tartu maakohtu kohtunikule kuriteosüüdistuse

25.02.2021

Riigiprokuratuur saatis kohtusse kriminaalasja, milles süüdistab Tartu maakohtu kohtunikku Eveli Vavrenjukki altkäemaksu küsimises ja korduvas võtmises.

Samuti neljapäeval kohtusse saadetud kriminaalasjas esitati pankrotihaldur Sirje Taelale, vandeadvokaat Olev Kuklasele ja talle kuuluvale advokaadibüroole AB Kuklase ja Partnerid süüdistus altkäemaksu andmises, teatas riigiprokuratuur.

Süüdistuse kohaselt on Eveli Vavrenjuk eelistanud oma tuttavaid pankrotimenetluste halduritena ning teinud enda sõpruskonda kuuluvate pankrotihaldurite suhtes soodsaid otsuseid. Nende eest on ta saanud endale ja oma perekonnaliikmetele vastuteeneid.

Lisaks esitati Eveli Vavrenjukile, Mark Vavrenjukile ja Mirko Vavrenjukile süüdistus kelmuse katses, dokumendi võltsimises ja võltsitud dokumendi kasutamises. Süüdistus on esitatud õigusabiteenuse osutamisel esitatud õiguskulude ebaseaduslikus väljanõudmises.

Kelmuse toimepanemise süüdistuse sai ka Sirje Tael, kes on töötamise ajal esitanud haiguslehe ning saanud selle eest ka hüvitist.

Eveli Vavrenjukile esitati süüdistus ka isikuandmete ebaseaduslikus avaldamises omakasu eesmärgil. Süüdistuse kohaselt on Vavrenjuk edastanud talle vaid kohtunikuameti tõttu kättesaadavaid andmeid enda pereliikmele, et viimane saaks õigusabi teenust osutada.

Seadus näeb ette, et kohtunikule süüdistuse esitamiseks tuleb peaprokuröril saata taotlus riigikohtule, et kohus teeks presidendile ettepaneku anda süüdistuse esitamiseks oma nõusolek. Riigipea andis süüdistuse esitamiseks heakskiidu 26. jaanuaril 2021.

Harju maakohus eelistungi aega määranud ei ole.

Loe ERRist.