Ossinovskile esitatud kahtlustust ei kinnita ega lükka ümber mees ise ega Läti korruptsiooniuurijad

16.12.2015

Suurettevõtja Oleg Ossinovski ei kinnita ega lükka ümber Eesti Päevalehe väidet, et Läti ametivõimud on esitanud talle kahtlustuse altkäemaksu andmises Läti Raudtee endisele juhile. Ka Läti korruptsioonivastase võitluse büroo kinnitas "Aktuaalsele kaamerale", et ei saa Ossinovskile kahtlustuse esitamise väidet kinnitada.

Oleg Ossinovski ütles "Aktuaalsele kaamerale", et ajalehes ilmunud informatsioon, nagu oleks talle esitatud kahtlustus, on ajakirjaniku väide. Küsimusele, kas kahtlustus on siis esitatud või ei, vastas Ossinovski, et seda ta ei kommenteeri. Ametliku kahtlustuse esitamist Ossinovskile ei kinnitanud ka Läti korruptsioonivastase võitluse büroo KNAB.

"Viimane informatsioon on ainult see, et uurimine käib ja meie poolt võime rääkida ainult ühest isikust, kes on Ugis Magonis. Mis puudutab Oleg Ossinovskit, siis tema kohta meil ametlikku informatsiooni anda ei ole," tõdes KNAB-i pressiesindaja Laura Duša.

Eesti Kaitsepolitsei on selles asjas Eestis tõendeid kogunud ja need Läti uurimisorganile üle andnud.

"Läti korruptsioonivastase büroo palvel ja Läti riigiprokuratuuri palvel on kaitsepolitseiamet riigiprokuratuuri juhtimisel viinud läbi erinevaid menetlustoiminguid Eesti Vabariigi territooriumil. Aga arvestades seda, et kriminaalmenetlust viivad läbi Läti õiguskaitseorganid, siis meie täpsemalt nende toimingute sisu kommenteerida ei saa," teatas riigiprokurör Inna Ombler.

Ossinovski sõnul võib asja uurimine kesta kevadeni. KNAB kinnitas, et vähemalt aasta lõpuni toimub uurimine nende juures.

"Eile oli meie ülema Jaroslav Streltšonoki intervjuu ühes telekanalis. Talt küsiti ka seda ja ta vastas, et sel aastal see asi prokuratuuri ega kohtusse ei jõua," märkis Duša.

Ajakirjanduses ilmunud informatsiooni kohaselt otsiti augustis läbi Oleg Ossinovski tööruumid Tallinnas.