Läti korruptsioonitõrjebüroo töötaja sõnul pakuti talle raudteejuhi altkäemaksuvõtmise ümberkvalifitseerimise eest miljon eurot

Läti korruptsiooni ennetamise ja tõrje büroo (KNAB) operatiivtoimingute osakonna vallandatud juhatajale Juris Jurašsile pakuti miljon eurot altkäemaksu Läti Raudtee endisele juhile Uģis Magonisele süüks pandud kuriteo ümberkvalifitseerimise eest, teatas Jurašs ajakirjale Ir.

Jurašsi sõnul on altkäemaksu pakkumisest informeeritud KNAB-i juhti Jaroslavs Streļčenoksit, kuid mingit uurimist ei toimunud. Suhtlemisest Streļčenoksiga jäi Jurašsile tema sõnul mulje, et see ei huvita kedagi, vahendab Läti Delfi.

Streļčenoks viibib praegu puhkusel ja tema kommentaare pole Läti meedial õnnestunud saada. KNAB teatas aga ametlikult, et altkäemaksu pakkumise avaldamine Jurašsi poolt on praeguseks juba tekitanud olulist kahju faktide edukale kontrollimisele.

Magonis peeti altkäemaksu võtmise eest kinni eelmisel suvel. Altkäemaksu andmises kahtlustatakse Eesti ärimeest Oleg Ossinovskit.

Streļčenoks andis varem korralduse töösuhte katkestamiseks Jurašsiga alates 15. augustist. Käskkirjas väidetakse, et Jurašsi professionaalne kvalifikatsioon ja töökogemus ei vasta nõudmistele.

Jurašs, keda peetakse Streļčenoksi üheks suuremaks kriitikuks, on töötanud KNAB-is alates 2003. aastast ja juhtinud operatiivtoimingute osakonda alates 2005. aastast.