Keskerakond esitas erakondade rahastamise järelevalvekomisjoni liikmeks Priit Toobali

Erakondade rahakasutust monitooriva järelevalvekomisjoni, kuhu kuuluvad kõikide parlamendierakondade, õiguskantsleri, riigikontrolöri ja Vabariigi Valimiskomisjoni esindajad, praeguse koosseisu volitused lõppevad aprilli lõpus. Ainsana on seniste liikmete asemele uue esitanud Keskerakond, kes eelistab komisjonis end esindamas näha Priit Toobalit.

Erakondade rahakasutust kontrollivas järelevalvekomisjonis (ERJK) on 9 liiget. Kõik institutsioonid ja erakonnad, kelle esindajad sinna kuuluvad, peavad esitama nüüd uued esindajad järgmiseks komisjoni koosseisuks.

Siiani on kandidaadid jõudnud esitada õiguskantsler, Isamaa ja Res Publica Liit, Vabaerakond, EKRE ja Keskerakond. Nendest kõik peale Keskerakonna on ka uueks perioodiks esitanud senised liikmed. Üksnes Keskerakond on otsustanud oma senised esindajad komisjonis välja vahetada: kui siiani oli nende esindaja Tõnis Mölder ja asendusliige Kalle Klandorf, siis nüüd liigub Mölder asendajate pingile ning põhiliige on Keskerakonna peasekretär Priit Toobal.

Hakkab iseenda tegevust hindama

Kuivõrd ERJK-le esitavad majandusaruandeid erakonnad, hakkab Toobal nüüd komisjoni liikmena sisuliselt iseenda esitatud aruannete korrektsust hindama.

Viimati korraldas ERJK Keskerakonnale küsitavate sularahas laekunud annetuste uurimiseks eriauditi.

Toobal oli varem riigikogu saadik, kuid astus sellelt kohalt tagasi, kaks päeva enne riigikohtu otsust mullu novembris, mis mõistis ta süüdi Ivor Onksioni eraviisilisele jälitustegevusele kihutamises, samuti mõisteti Toobal ja Keskerakond süüdi ametialases võltsimises. Keskerakond Toobalit oma ridadest välja ei heitnud, ta jätkab peasekretärina.

Uued liikmed on veel esitamata Reformierakonnal, Sotsiaaldemokraatlikul Erakonnal, riigikontrolöril ja Vabariigi Valimiskomisjonil.