Kapo ametnikul lasub altkäemaksu võtmise kahtlus

20.12.2011

Eile pidasid kaitsepolitsei töötajad altkäemaksu võtmises kahtlustatavana kinni kaitsepolitsei spetsialisti Indrek Põderi, sama kriminaalasja raames peeti kinni ka temaga koostööd teinud politsei sisekontrolli juht Meelis Taniel.

 
Põderit kahtlustatakse altkäemaksu võtmises oma ametipositsiooni ja ametialaselt juurdepääsetavate andmete ebaseadusliku ärakasutamise eest, eesmärgiga mõjutada politsei- ja piirivalveameti ametnike otsuseid süüteo- ja järelevalvemenetlustes.
 
Samas kriminaalasjas kahtlustatakse ka täna lahkumisavalduse esitanud PPA sisekontrolli büroo juhti Meelis Tanieli kutse- ja ametitegevuses teatavaks saanud saladuse hoidmise kohustuse rikkumises. Samuti kahtlustatakse mitut isikut altkäemaksu andmises.
 
Riigiprokuratuur alustas kaitsepolitseiameti informatsiooni põhjal kriminaalasja menetlust ning tulenevalt menetlusega seotud erisustest andis selle menetlemiseks kaitsepolitseiametile.
 
Riigiprokuratuuri pressiesindaja Kadri Tammai ütles ERR-i uudisteportaalile, et juhtiv riigiprokurör Heili Sepp otsustab vahistamisküsimuse lähipäevil.
 
Kaitsepolitseiameti peadirektor Raivo Aegi hinnangul näitab sellele väga kahetsusväärsele, kuid kaitsepolitsei ajaloos erakordsele juhtumile jälile jõudmine, et kapo sisemine järelevalvesüsteem on tõhus ja usaldusväärne.
 
"Kui meie seas peaks leiduma neid, kes on valmis meile olulisi väärtusi müüma, siis on eeskätt kaitsepolitsei enda huvi kohelda neid seaduse täie rangusega," sõnas peadirektor Aeg.
 
Mainimist väärib asjaolu, et Indrek Põder kaitses 2008. aastal TTÜ-s magistritööd pealkirjaga "Politseikorruptsioon ning selle vastase võitluse tõhustamise võimalustest Eestis".
 
Kunagi varem pole kaitsepolitsei ametnikku altkäemaksu võtmises kahtlustatud.
 
 
Allikas: ERR.ee