IRL-i aukohus loodab Kabritsa suhtes enne jõule otsusele jõuda

20.12.2011

 

IRL-i aukohtu esimees Avo Üprus loodab, et aukohus võtab otsuse riigikogu liikme Siim Kabritsa suhtes vastu enne pühi.
 
"Oleks hea, kui see oleks võimalik," ütles Üprus ERR-i uudisteportaalile ja lisas, et on aukohtu liikmetele saatnud ettepaneku enne jõule kokku tulla.
 
Üprus selgitas, et lisaks tavapärasele meili- ja telefonisuhtlusele on aukohtul kaks formaati, kuidas juhtumit menetleda.
 
"Üks nendest on koosoleku vorm, teine on istungi vorm. Koosolekul osalevad aukohtu liikmed ja räägivad teema läbi. Otsustavad, kas menetlevad, ja kujundavad oma hoiakud. Kui see on piisav, siis võidakse ka langetada otsuseid. Üldiselt me ei taha kellelegi selja taga seda otsust teha ja seetõttu on loodud istungi formaat, kuhu kutsutakse asjaosalised ja palutakse vajadusel tuua ka täiendavaid materjale, et tõendada ühte või teist väidet," jätkas ta.
 
Üprus ütles, et Kabritsa puhul on küsimärgi all, kas tema tegevus elamisloaskandaali kontekstis on kooskõlas aukohtu arusaamisega riigikogu liikme käitumisest, erakonna liikme käitumisest ja kas selgitused, mida Kabrits on andnud oma rolli kohta elamislubade äris, vastavad tõele ja on arusaadavad.
 
Riigikogu IRL-i fraktsiooni liige Siim Kabrits on lubanud aukohtu tauniva otsuse korral riigikogust lahkuda.
 
Allikas: ERR