Fujitsu vaidlustas RIK-i 800 000-eurose sülearvutihanke

22.01.2014

AS Fujitsu Estonia vaidlustas Registrite ja Infosüsteemide Keskuse (RIK) sülearvutite raamlepinguga ostmise ja liisimise hanke, mille eeldatav maksumus ilma käibemaksuta on 800 000 eurot.

Ettevõte vaidlustas pakkumuse edukaks tunnistamise ja pakkumuse või kõigi pakkumuste tagasilükkamise, selgub hanketeadetest. Riigihangete vaidlustuskomisjon võttis vaidlustuse menetlusse, kirjutas BNS.

Hankijate seas, kelle nimel RIK hanget teostab, on näiteks maa-amet, Tartu maavalitsus, Eesti Ajaloomuuseum, Tallinna Polütehnikum, põllumajandusministeerium, Hiiumaa Muuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Noarootsi Gümnaasium, keeleinspektsioon ja riigikantselei.

Hankeleping on seotud Euroopa Liidu vahenditest rahastatava projektiga.

Alates käesolevast aastast lähevad ministeeriumide ja nende valitsemisalade riigiasutuste ning riigikantselei infotehnoloogia valdkonna riigihanked kõik RIK-i haldusalasse, mis hakkab korraldama keskseid hankeid.

RIK teatas 2. jaanuaril, et sõlmis ühispakkujatega Greenit ja SEB Liising raamlepingu, millega kahe aasta jooksul ostetakse ja liisitakse lauaarvuteid pea 50 riigiasutusele ja koolile. Ka selle raamlepingu hinnanguline maksumus on 800 000 eurot.