Veebruar 2015

Arenguid korruptsioonivastases tegevuses veebruarikuus

Ühingu uudised

Kus on poliitreklaami päitsed

11. veebruaril korraldas Korruptsioonivaba Eesti Tallinnas erakondade ümarlaua, et rääkida poliitilisest teavitustegevusest ja selle finantseerimisest. Ümarlaua eesmärgiks erakondade arvamuste ärakuulamine ning ettepanekute kogumine, mida võiks paremini teha poliitilise reklaami valdkonnas olukorras, kus Eestis puudub vastavasisuline õigusraamistik. Praegune segadus ei rahulda paljusid, sealhulgas ühingut Korruptsioonivaba Eesti. Arutelu aluseks oli Riigikontrolli audit.

Täpsemalt ümarlauast loe SIIT.

Huvide esindamise ümarlaud

5. veebruaril võttis KVE osa Justiitsministeeriumi poolt korraldatud huvipoolte ümarlauast huvide esindamise teemal. Jutuks oli kavandatav lobiregulatsioon, mis näeks ette lobistide ehk huvide esindamise hea tava loomist. Ministeerium esitas hea tava esialgse regulatsiooni nii ümarlaual arutamiseks kui ka tagasiside andmiseks. Ühing on omapoolsed ettepanekud ministeeriumile edastanud, lääme kaasa edasistes arengutes.

Justiitsministeeriumi nõunik Kristen Kanarik andis antud teemal ka intervjuu Terevisioonis, mida saab vaadata SIIT.

 

Transparency Internationalist

Kuidas võidelda korruptsiooniga - ütle sõna sekka!

Alates asutamisest 1993. aastal on TI võidelnud ja saavutanud edusamme erinevatel korruptsioonisõja tandritel. Siiski pole töö lõppu veel näha ja TI palub kõigi arvamust, millised sihid tuleks järgmisena ette võtta.

Oma panuse saad anda SIIN.

 

Korruptsioonivastase võitlusega terrorismi vastu

Veebruaris toimus maailma julgeolekut käsitlev konverents Münchenis. TI tegi samas esitluse, milles tõi välja, kuidas korruptsioon võib mõjutada üldist turvalisust ja mil määral saab korruptsioon toetada terroristlikke rühmitusi.  

Loe edasi SIIT.

Teised korruptsioonist

Koomiksiga korruptsiooni vastu

Moskva linnavalitsus kasutab ametnike harimisel koomiksit. Koomiksi abil on lihtsalt ja lõbusas võtmes võimalik õppida, kuidas korruptiivsest käitumisest hoiduda.  

Täpsemalt koomiksist SIIT.

Kui palju aega võtab korruptsioon äritegevuses?

Hernando de Soto tahtis mõista, miks tema kodumaal Peruus valitseb vaesus. Vastuse leidmiseks viis ta läbi eksperimendi, mille tulemused aitavad selgitada ka seda, miks teised vaesemad riigid vaesusest jagu ei saa.

Kuula lugu SIIT.

Spiooni-rakendus viib korruptsioonist teavitamise uuele tasemele

Delhi valitsus tutvustab peagi korruptsioonivastast rakendust, mis muudab nutitelefoni spioonikaameraks. Rakenduse abil on võimalik näiteks äsja filmitud altkäemaksu toiming automaatselt üles laadida valitsuse serverisse. Valitsus omakorda saab juba iseseisvalt uurimisega pihta hakata. 

Omapärasest arengust lähemalt SIIT.