November 2017

November tuletas meelde, et Eesti poliitiline kultuur soosib jätkuvalt väärkäitumist ja puudub tahe muutusteks. Ühelt poolt paljastub aina enam kohaliku tasandi juhtumeid, teisalt jätkab poliitiline eliit läbipaistmatute katuserahade jagamist. Kuidas siis teha eetilisemaid valikuid? Sellest juba värskes uudiskirjas. Head lugemist!

Ühingu uudised

Kutse seminarile "Korruptsioonivastane päev 2017: Koos ausama äri suunas"

Ühing ja Eesti Siseaudiitorite Ühing tähistavad rahvusvahelist korruptsioonivastast päeva lühikese, kuid sisuka seminariga.

Loe lähemalt siit.

Huvide konflikti vältimise käsiraamat vabaühendustele  

Ühing avaldas käsiraamatu, mis aitab vabaühendustel ja sihtasutustel huvide konflikti ära tunda ja ennetada. Käsiraamat ilmus nii eesti kui ka vene keeles.

Loe lähemalt siit.

Aitab katuserahadest!  

Ühing rääkis Kuku raadios, miks katuserahade süsteem ei kõlba ja kuidas saaks paremini. 

Anna oma toetav allkiri katuserahade jagamise lõpetamiseks Rahvaalgatuseveebis.

 

Transparency Internationalist

10 korruptsiooni ennetavat põhimõtet riigiettevõtetele

Riigiettevõtteid ohustavad omamoodi korruptsiooniriskid, kuna nad asuvad valitsusele ja ametnikele lähemal kui eraettevõtted.

Transparency Internationali võrgustik on koostanud 10 konkreetset põhimõtet, mida riigiettevõtted peaksid korruptsiooni ennetamisel järgima.

Teised korruptsioonist

Justiitsminister ootab KOV-delt rohkem läbipaistvust

20. novembril kogunes justiitsministri korruptsiooniennetuse nõukogu. Kohtumisel arutati ettepanekuid, kuidas vähendada korruptsioonivõimalusi omavalitsustes.

Loe ettepanekutest lähemalt siit.

Poliitiline kultuur ei näita paranemise märke

Korruptsioonijuhtumitele ei paista otsa ega äärt ning viimasel ajal leiab kajastust aina suurem hulk uusi väärkäitumisi. Mida näitab statistika? Kelle tegutsemises peitub võti olukorra parandamiseks?

Korruptsioonikuritegude büroo juhti Mati Omblerit intervjueeris Postimehe ajakirjanik Johannes Voltri.

Loe intervjuud siit

Kala hakkab mädanema peast - Valgele Majale unikaalne korruptsioon

USA presidendil Donald Trumpil täitub peagi esimene ametiaasta, mis on juba näinud omajagu algatatud uurimisi ja skandaale. Ameerika presidente uuriv ajaloolane Warren G. Harding leiab, et Trumpi administratsioon eristub nii mitmeski mõttes eelkäijatest ja on üks korrumpeerunumaid Ameerika ajaloos.

Loe reporter Sean Illingu intervjuud ajaloolase Warren G. Hardinguga VOX uudistest. 

ISO 37001 aitab tõhustada korruptsioonivastaseid praktikaid

Eelmisel aastal loodi ISO 37001 - altkäemaksu vastaste süsteemide sertifikaat. Standardi loomise ajendiks on aidata organisatsioonidel maandada oma äritegevusega seotud altkäemaksu- ja korruptsiooniriske.

Ülemaailmne suurkorporatsioon Microsoft selgitab, et uus standard aitab luua globaalsel tasandil ühtset arusaama, mida kujutavad endast korruptsioonivastased parimad praktikad ning aitab nii ettevõtetel seada korruptsiooniennetuslikke eesmärke.

Loe lähemalt Microsofti kogemusest.