Märts 2016

Ühingu uudised

Ühing taunib kriminaalkorras karistatud isiku nimetamist ERJK liikmeks 

Ühingu arvates õõnestab Keskerakonna selline otsus parteide rahastamise kontrollsüsteemi usaldusväärsust. Erakondade rahastamisega seoses on niigi üleval mitmed küsitavused. Kontrollkomisjoni usaldusväärsuse kahtluse alla seadmine sellises olukorras on ühingu hinnangul igati taunimisväärne.

Loe täispikkuses pressiteadet siit.

Kuidas kujutada korruptsiooni?

Rakvere Galerii kevadnäituse teemaks on tänavu "Korruptsioon". Kunstnike jaoks on tegemist tõelise katsumusega. Tarmu Tammerk kohtus Rakvere Galerii kuraatori Riho Hüti ning kunstnikega arutamaks, millised korruptsioonivormid on Eestis levinud, kuidas korruptsiooniga seotud teemasid visuaalselt lahendada ja millest inspiratsiooni ammutada.

Üritusel kõlama jäänud mõtetest leiab uudise siit.

 

Transparency Internationalist

Seksuaalne väljapressimine õõnestab soolist võrdõiguslikkust

Seksuaalne väljapressimine leiab aset, kui korruptsioon ja seksuaalne ärakasutamine kohtuvad ning selle tagajärjed võivad olla saatuslikud. Kõigest hoolimata on antud juhtumeid kohtus tõestada tunduvalt keerulisem kui näiteks raha väljapressimist ning seetõttu jäävad ohvrid tihti vajaliku abi ja toetuseta.  

Millistes olukordades seda enim esineb ja kuidas antud väljapressimise vastu võidelda, loe siit.

Migratsioonikriis ja korruptsioon

Euroopa Liit ja rahvusvaheline üldsus üritavad jõuda seisukohale, kuidas rändekriisi kõige edukamalt lahendada, kuid vähe tähelepanu on pööratud sellele, et üks peamisi massimigratsiooni ajendeid ja ebastabiilsust edendavaid tegureid on korruptsioon.  

Loe kuidas kujutab korruptsioon ohtu põgeniku elule siit.

Teised korruptsioonist

Riigikogu muutis avalikuks ametiisikute kogu teenitud tulu

Riigikogu võttis vastu korruptsioonivastase seaduse muutmise, mille jõustumise järel saab ametiisikute huvide deklaratsioonis avalikuks isiku kogu teenitud tulu.

Loe lähemalt siit

Avalikkus tõstab korruptsiooni vastu häält

Alates Corruption Watchi loomisest 2012. aastal on rohkem kui 10 000 inimest korruptsioonist teavitanud. Teavitused annavad aimu, et avalikkuse seas on teadlikkus korruptsioonist ja sellest tulenevatest ohtudest tõusnud ning nad on seetõttu võimelised paremini oma rolli korruptsioonivastases võitluses hindama. 
Loe uuringut siit.

Korruptiivsed Euroopa riigid lähevad EL-ile maksma 800 miljardit naela aastas

Uue uuringu kohaselt hinnatakse korruptsiooni kulusid ligi 8 korda suuremaks, kui varasemalt arvatud.  See tähendab, et 6,3% EL-i 28 riigi SKT-st väärtegudele alates altkäemaksudest ning lõpetades riigihangetega seotud tehingutasudega. Finantsilistele kulutustele lisanduvad sotsiaal-poliitilised kulud, nagu suurem ebavõrdsus ja organiseeritud kuritegevuse kasv.
Loe lähemalt siit.