Juuni 2022

Juunikuus toimusid kohtumised külalistega Norra välisministeeriumist ja saatkonnast ning õpilastega Valgevene avaliku sektori noorjuhtide koolist. Pidasime edukalt üldkoosoleku. Pikkade jaanipühade ajal tähistati 23. juunil ka ülemaailmselt vihjeandjate päeva.

KVE uudised

16. juunil  toimus KVE iga-aastane üldkoosolek

Koosolekul kinnitati edukas 2021. a majandusaasta aruanne ning juhatuse koosseisus alustas Nele Laidvee. Nele on jurist ja töötab rahvusvahelise suurettevõtte õigusnõustajana, vastutades muuhulgas ärieetika ja isikuandmete kaitse valdkonna eest ettevõtte Euroopa äriüksustes. Ta jagab meeleldi oma kogemust erasektori korruptsiooni ennetamise meetmete juurutamise kohta ning panustab ausa ja eetilise ettevõtluskeskkonna arendamisse.

Suur tänu 4-aastase panuse eest juhatuse töös Piret Kustasson-Seilmaale.

KVE juhatus koosneb viiest liikmest- Raul Narits, Merle Ojasoo, Anne Reino, Nele Laidvee ning juhatuse esimehena jätkab Steven-Hristo Evestus.

Rõõm on tõdeda, et KVE endine tegevjuht Carina Paju jätkab ühingu tegevustes liikmena. Igapäevaselt toimetab Carina nüüd organisatsioonis Open Government Partnership (Avatud Valitsemise Partnerlus).

KVE liikmete arv kokku on 25.

Tutvu lähemalt meie kodulehel.

Kaasava eelarvestamise III lennu lõpetasid kevadel 2 kooli- Narva Pähklimäe Gümnaasium ja Läänemere Gümnaasium

Narva Pähklimäe Gümnaasiumis võitis idee teha koolistaadion korda ja Läänemere Gümnaasium saab endale uue istumismööbli.

Sügisel alustab juba IV ja suurim lend 9 kooliga.

Rohkem infot kaasava eelarvestamise kohta meie kodulehelt.

12.-13. augustil toimub Paides taaskord Arvamusfestival

Teeme ettevalmistusi koos Eesti Koostöö Koguga, et hariduse alal noorte häält kodanikuühiskonna arendamisel kuuldavamaks muuta. Arutelu “Kui tugevalt kõlavad noorte hääled koolielus?” toimub 12. augustil kell 16.00-17.30. Tule kuula ja mõtle kaasa!

Rohkem infot saab siit.

 

Transparency International (TI)

 

Registreerimine rahvusvahelisele korruptsioonivastasele konverentsile 2022 on alanud

Tänavune rahvusvaheline korruptsioonivastane konverents (IACC) toimub USAs 6.-10. detsembril. Teemaks "Korruptsiooni väljajuurimine, demokraatlike väärtuste kaitsmine". Konverents toob kokku otsustajad, aktivistid, ajakirjanikud, kodanikuühiskonna rühmitused ja ärimehed enam kui 100 riigist ja kõigilt elualadelt.

Registreeri end aasta suurimale korruptsioonivastasele sündmusele TI kodulehel.

Ülemaailmne vihjeandjate päev 2022: võitlus on raske, aga me ei taandu!

Igal aastal 23. juunil võetakse maailmas hetk, et mõista, kui oluline roll on vihjeandjatel  võitluses õiglasema maailma eest. Vaatamata tõdemusele, et vihjeandjad on ühiskonna jaoks üliolulised, on võitlus nende õiguste eest endiselt täis takistusi. Kuid on ka võite tähistada.

Rohkem infot TI kodulehel.

Teised korruptsioonist

 

Justiitsminister: noori tuleb otsustusprotsessidesse rohkem kaasata.

„Noored on meie olevik ja tulevik ning nende mõtted ja otsused kujundavad väga palju meie maailma. Kui noori varakult kaasata ja nende arvamust küsida kasvõi näiteks kooli, spordi või keskkonnaga seotud küsimustes, siis õpivad nad seeläbi demokraatlikes protsessides osalema ning vaba ühiskonda ja arutelusid hindama,“ ütles justiitsminister Maris Lauri.

Loe pikemalt Justiitsministeeriumi kodulehelt.

 

Justiitsministeeriumi tehtud ülevaatest selgus, et 1. juuniks esitas huvide deklaratsiooni 4387 inimest ehk 76% kohuslastest. Loe pikemalt Justiitsministeeriumi kodulehelt.

 

17. juunil toimus Tartus Demokraatia konverents, mille raames asutati demokraatia arendamisele ja rahvusvahelisele koostööle suunatud Demokraatia Arendamise Keskus.

 

Kohalike teenuste kvaliteediga üllatavad nii suured kui ka väiksemad omavalitsused. Avatud omavalitsuse tiitel anti sel korral välja kahes kategoorias. Üle 16 000 elanikuga omavalitsuste kategoorias pälvis tunnustuse teist aastat järjest Tartu linn ning alla 16 000 elanikuga kategoorias Türi vald.

Loe pikemalt siit.

 

Krolli 2022. aasta altkäemaksu- ja korruptsioonivastane võrdlusaruanne on selle aasta alguses üle maailma 700 juhi seas läbi viidud küsitluse tulemus, mis pakub 11. aastat järjest läbimõeldud ülevaadet altkäemaksu- ja korruptsioonivastaste programmide (ABC) olukorra kohta kogu maailmas.

Loe pikemalt siit.