Jaanuar 2017

Ühingu uudised

Korruptsioonitajumise indeks 2016 

25. jaanuaris avalikustas ühing Korruptsioonivaba Eesti 2016. aasta korruptsioonitajumise indeksi tulemused. Eesti tulemus on 70 punkti, mis on võrdne eelmise aasta tulemusega. 176 riigi arvestuses asub Eesti 22. kohal. 

Loe täpsemalt indeksi tulemustest pressiteatest.

Moldova ühenduste ja asutuste õppereis 

24.-25. jaanuaril võõrustas ühing Korruptsioonivaba Eesti kuut vabaühenduse ja nelja asutuse esindajat Moldovast. Õppesõidu eesmärgiks oli tutvuda Eesti praktikatega läbipaistvuse saavutamiseks, keskendudes eelkõige avaandmete kasutamisele ning riigihangete järelevalvele.

Loe siit, milliseid organisatsioone õppereisi käigus külastati.

 

Transparency Internationalist

Korruptsioon ja ebavõrdsus

Korruptsioon ja sotsiaalne ebavõrdsus on tihedalt seotud ning on alatise rahulolematuse põhjuseks. Transparency International on koostanud lühikese analüüsi, kuidas tajutav korruptsioonitase ning ühiskondlik heaolu ja sotsiaalne kaasatus on omavahel seotud.

Artiklit saab lugeda siit.

Teised korruptsioonist

Korruptsiooni ennetuse nõukogu rõhutab ennetamise olulisust 

10. jaanuaril kogunes esimest korda justiitsministri korruptsiooniennetuse nõukogu, kus tutvustati uue aasta ennetuse prioriteete, sh rõhutati vajadust tõrjuda ärikorruptsiooni ja tõsta noorte teadlikkust.

Loe uudisnupukest siit ja ministeeriumi pressiteadet siit.

Riigi andmete avajatest said aasta tegijad

Vabaühenduste liit EMSL tunnustas kodanikuühiskonna arengule kaasa aitamises riigi andmete avajaid riigi IT-süsteemide peaarhitekti Andres Kütti ja rahandusministeeriumi ametnikku Andrus Jõgi. Loe lähemalt EMSL-i kodulehelt.

Ühing Korruptsioonivaba Eesti ühineb õnnesoovidega ning soovib aasta tegijatele läbipaistvuse parandamisel jaksu ka edaspidiseks!

Pea ees korruptsiooni sukeldudes

Korruptsiooni nähakse tihti "libeda teena", millele eraisikud või organisatsioonid vääralt käitudes satuvad. Kuid värske uuring toob välja, et inimesed käituvad korruptiivselt pigem ootamatult selle asemel, et samm-sammult ebaeetilisemate tegudega korruptsioonini jõuda.   
Loe uudist siit ja uuring on kättesaadav teadusajakirjas Psychological Science