Detsember 2015

Rahulikke jõule ja sündmusterohket uut aastat!

Ühingu uudised

Korruptsioonivastane päev 2015

9. detsembril oli rahvusvaheline korruptsioonivastane päev. Ühingu juhatuse esimees Erkka Jaakkola võttis sel puhul sõna väärkäitumisest teavitajate kaitseks. Loe arvamust siit.

Meedias võtsid sõna ka keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juht Mati Ombler ja riigi peaprokurör Lavly Perling. Lisaks vestles kunstnik Jüri Arrak Mati Ombleri ja Kärt Anveltiga korruptsioonist ning tulemuseks on omanäoline ja värskendav lugemine.

KVE koolitas AS EVR Cargo töötajaid

8. ja 9. detsembril korraldas KVE korruptsioonialase koolituse riigiettevõtte AS EVR Cargo töötajatele. Koolitused toimusid eesti ja vene keeles ning koolitajaks oli vandeadvokaat Dmitri Teplõhh. Täpsemalt loe siit.

Soome-Eesti Kaubanduskoja külastus

3. detsembril esines juhatuse esimees Erkka Jaakkola Soome-Eesti Kaubanduskoja liikmetele korruptsiooniteemalise ettekandega. Loe edasi siit.

Erakondade rahastamise ümarlaud

18. detsembril osalesid ühingu juhatuse liige Asso Prii ja projektijuht Anni Jatsa Justiitsministeeriumi ümarlaual, mis käsitles erakondade rahastamist ja selle järelevalvet. Loe lähemalt siit.

 

Transparency Internationalist

Vali esi-korruptanti!

9. detsembril käivitus Unmask The Corrupt kampaania raames hääletamise voor, mille käigus saab valida nomineeritud korrumpeerunud isikute ja organisatsioonide seast oma "lemmiku". 

Loe lähemalt siit.

Teised korruptsioonist

Korruptsioon ei jäta ka terroriste

Korrumpeerunud ISIS-e terrorigrupeeringu ohvitserid täidavad oma võitlejate ridu "fantoomvõitlejatega". Nii on neil võimalik taskusse pista nende võitlejate palk. Olgugi, et sellest enamasti ei räägita, on korruptsioon sarnastes grupeeringutes levinud nähe ning tuleb välja, et selle ohjeldamiseks pelgalt radikaalsest maailmavaatest ei piisa.
Loe artiklit siit.

Popstaari kõrvad jäävad korruptsioonivastaste sõnumile kurdiks

USA laulja Nicki Minaj esines Angolas kontserdil, mida korraldas riigi telekommunikatsiooni ettevõte Unitel, mida osaliselt omab riigi presidendi Jose Eduardo dos Santose perekond. Dos Santos on üks 15-st nominendist Transparency Internationali Unmask The Corrupt kampaanias. Hoolimata avalikest pöördumistest, otsustas laulja inimõiguslaste ja korruptsioonivastastega mitte ühte leeri astuda ning andis kontserdi plaanipäraselt.
Loe artiklit siit.