August 2017

Korruptsioonivaba Eesti uudiskirja lugejaid ühendavad ausa ja väärika käitumise põhimõtted ning ühel või teisel moel üritame olla eeskujuks oma lähedastele, sõpradele ja kolleegidele. Nii kirjutamegi värskes uudiskirjas viisidest, kuidas korruptsioonist huvitavalt ja kaasahaaravalt rääkida ning milliste tegevustega kaasata noori eetilisi tõekspidamisi järgima. Head lugemist!

Ühingu uudised

Esimene laiendatud juhatuse koosolek 7. septembril  

Ühing kohtub kolmapäeval, 7. septembril, et arutada ühingu strateegilisi eesmärke ja ühingu töösse panustamist ning ühingu tööd erasektori korruptsiooniennetuses.

Loe lähemalt siit.

Uus töötaja  

10. augustil alustas ühingus tööd liikmete kommunikatsiooni eest vastutav spetsialist.

Loe lähemalt siit.

 

Transparency Internationalist

15 viisi, kuidas noored saavad korruptsiooni vastu astuda

11. augustil tähistati rahvusvahelist noorte päeva. Noorte võimuses on vältida vanema põlvkonna vigu ning valida aus ja väärikas elutee. 

Kuidas noored saavad korruptsiooni vastu seista, loe Transparency Internationali blogist.

Teised korruptsioonist

Korruptsioon ja investeerimine

29. augusti Investeerimisraadio saade võttis äsja kohtuliku lahenduse saanud Samsungi korruptsioonijuhtumi valguses arutlusse ärikorruptsiooni. Saatejuhid Kristi Saare ja Tauri Alas selgitasid ka teiste rahvusvaheliste suurettevõtete juhtumite näitel, milliseid tagajärgi toob korruptsioon äril.

Kuula Investeerimisraadio saadet siit

Korruptsiooni lugu - miks see ometi nii igav on?

On lugematul hulgal näiteid korruptsioonivastastest kampaaniatest, mille sõnum inimesteni ei jõua ja mis läbi kukuvad. Miks on palju lihtsam selgitada avalikkusele näiteks põgenikekriisist või inimkaubandusest tulenevaid probleeme kui korruptsiooni palet? On ju korruptsiooni mõju samamoodi hävituslik. 

Vabakutseline ajakirjanik Jimmy Chalk toob välja nn korruptsiooni loo jutustamise väljakutsed ja pakub lahendusi, kuidas korruptsioonist kaasahaaravalt rääkida. 

Loe The Global Anticorruption Blog'i postitust siit.