Aprill 2016

Ühingu uudised

Ühing taunib välismaal altkäemaksu andmist 

Ühing Korruptsioonivaba Eesti mõistab üheselt hukka Iraanis visiidil olnud ettevõtja poolt tehtavad ühemõttelised avaldused korruptsioonikuritegude toimepanemise kavatsuse kohta välisriikides.

Uudise korruptsioonikulude eelarvestamisest välismaal leiab siit.

Loe täispikkuses pressiteadet siit.

Korruptsioonivastased koolitused Moldova ametnikele

5.-7. aprillil korraldas ühing Korruptsioonivaba Eestis korruptsioonivastase koolituse Moldova ametnikele riigi pealinnas Chisinaus. Koolitusprogramm viidi läbi kolme päeva jooksul ja see koosnes kolmest moodulist: regulatsioonid, uurimistegevused ja analüüs.

Üritusel kõlama jäänud mõtetest leiab uudise siit.

 

Transparency Internationalist

3 sammu variettevõtete kaotamiseks

Panama dokumendileke on seni näidanud, kuidas paljud rikkad, kuulsad ning poliitiliste huvidega riigipead, kriminaalid, ärimehed ja paljud teised peidavad oma jõukust variettevõtetes.  

TI on paika pannud 3 ülesannet läbipaistvuse parandamiseks.

Teised korruptsioonist

Uus uuring toob esile rahvusvahelise korruptsiooni valupunktid

Korruptsioonist ja altkäemaksust võib kujuneda probleem igas majanduskeskkonnas. Aga millistes maailma piirkondades ebaeetilised ärivõtted lausa vohavad? Ernst&Youngi uus uuring selgitab rahvusvahelise korruptsiooni olemust ja uurib selle erinevaid esinemisvorme.

Loe lähemalt siit

Värske uuringu leiab siit.

Saksa rahandusminister nõuab ülemaailmset registrit

Saksa rahandusminister Wolfgang Schäuble kutsub riike üles koostööle maksupettuse ja rahapesu vastu võitlemisel. Minister tegi ettepaneku luua register, mis tänu riikidevahelisele koostööle ja andmete jagamisele avaldaks variettevõtete tegelikke kasusaajaid ja omanikke. 
Loe ettepanekust siit.