Üleskutse kandidaatidele: teata korruptsioonist kohalikes omavalitsustes!

03.10.2013
Pressiteade


Kohalike valimiste eel viib ühing Korruptsioonivaba Eesti erakondade ja valmisliitude hulgas läbi küsitluse, et saada ülevaade kandideerijate arvamustest korruptsiooni ennetamisel ja tõrjumisel kohalikes omavalitsustes.

„20. oktoobri valimiste eel on avalikkuse teravdatud tähelepanu suunatud sellele, kuidas kohalikul tasandil asju aetakse,” ütles ühingu Korruptsioonivaba Eesti juhatuse esimees Jaanus Tehver. „Seeetõttu palume kõigil kandideerivatel nimekirjadel anda meile teada, millised on kohaliku tasandi suurimad probleemid korruptsiooniga ja kuidas neid lahendada.”

Vastuste puhul ei avalikusta ühing nimeliselt vastuste saatjat, kui isik või kandideeriv nimekiri seda ise ei soovi. Vastuste põhjal teeb ühing kokkuvõtte kohaliku tasandi korruptsiooniprobleemidest nii, nagu neid näevad 2013.a. valimistel kandideerijad.

Valimisnimekirjade esindajad saavad vastata kahele küsimusele, mis on avaldatud elektroonilises vormis ühingu Korruptsioonivaba Eesti kodulehel: https://docs.google.com/forms/d/1rIUVyrNnXKsVfur2Ej6nCDoHFWv8wRfxr4Zggwr8mTw/viewform

Samuti võivad kandideerijad paluda ühingult endale küsimustik postiga saata.

Ühing Korruptsioonivaba Eesti on avalikes huvides tegutsev mittetulundusühing, mille eesmärgiks on korruptsiooni vastu võitlemine ning läbipaistvuse suurendamine ühiskonnas ning Transparency Internationali esindaja rolli täitmine Eestis. Ühingu oluline toetaja on Avatud Eesti Fond.

Lisainformatsioon: ühing Korruptsioonivaba Eesti, tel 56 678118, valimised@transparency.ee