Töötuba "Andmete eetika ettevõttes" 13. oktoobril

01.10.2021

 

Andmed on tänapäeva kuld, seda nii rahalise kui analüütilise väärtuse mõttes.

Töötoas räägime:

  • Andmete olemusest ja nendega töötamisest, andmetöö etappidest: eesmärgi sõnastamine, andmete kogumine ja ettevalmistus, analüüs, esitlus, kasutus ja jagamine. Kuidas toimivad andmed avatud kommunikatsiooni ja läbipaistvuse vahendina? Andmetega töötamise väljakutsed täna ja tulevikus.
  • Millised piirangud ning õigused tulenevad andmekaitseseadustest? Kuidas liikuda pelgalt “seaduse täitmise kohustusest” edasi olukorda, kus andmete õiglast kaitsmist nähakse turueelisena?
  • Tutvustame andme-eetika ja andmeõigluse raamistikku ning otsime ühenduskohti organisatsioonide enda tööpraktikast. Kaardistame seadusruumist tulenevaid õigusi ja kohustusi.
  • Mis on andme-eetika ning andmeõiglus? Miks see on oluline? Kas ja kuidas annab andmete eetiline kasutus organisatsioonile konkurentsieeliseid? Millised võimalused on andmete eetikat praktikasse rakendada?

Töötoa eesmärgid:

  • Osalejate andmeteadlikkus on suurenenud - mõistetakse paremini oma ettevõtte andmepõhiseid tööprotsesse ning kasutatakse ühist sõnavara andmetest rääkimisel.
  • Osalejad oskavad kirjeldada andme-eetika põhilisi aspekte ning teavad, kuidas tagada oma valdkonnas andmete eetilise kasutamise.

Töötuba viib läbi Esta Kaal koostöös Andmekooliga.

Esta Kaal on Tallinna Ülikooli uurimismeetodite lektor ja Tervise Arengu Instituudi terviseturunduse keskuse ekspert. Esta on töötanud kommunikatsiooni uuringute valdkonnas nii erasektoris kui akadeemilises organisatsioonis kokku üle 25 aasta. Tema teadus- ja rakendusuuringud on seotud meedia-, korporatiiv- ja sotsiaalse kommunikatsiooni, sh. kriisi-, riski-, tervise- ja keskkonnakommunikatsiooni problemaatikaga.

Andmekool on Open Knowledge Estonia algatus, mille visiooniks on avada andmepõhise ühiskonnakorralduse ja majanduse potentsiaal Eestis, tõstes andmete kasutamise pädevust igas sektoris ja valdkonnas. Andmekool korraldab andmepädevuse koolitusi ja pakub konsultatsioone avaliku sektori organisatsioonidele ja vabaühendustele.

 

Töötuba toimub 13. oktoobril kell 13:00-16:30 Zoomis

Ühe töötoa hind: 79€ üksikisik ja 149€ ettevõtte pilet (saada kaks töötajat)

Registreeru SIIN.