Sügis toob kaasa uued tublid kogukonnapraktikandid

30.09.2018

Pühapäeval, 30. septembril, sooritasid esimese kogukonnapraktika päeva kolm tublit ja hakkajat 9. klassi noort - Kristian, Aleksei ja Maksim Narva Soldino Gümnaasiumist. Kuigi pühapäeva hommiku kohta olid poisid vara kohal, oli õppimisvalmidus suur ja tahe midagi ise ära teha pakatav. Alustasime kohe vestlustega vabaühenduste tööst ning korruptsiooni äratundmisest, mängisime läbi mõne situatsiooni ja arutasime, miks korruptsioon tervet ühiskonda kahjustab, sh seda, kes korruptiivselt käitub.

Päeva teises pooles panid praktikandid kokku venekeelse uudiskirja suvel toimunust, mille käigus saadi muuhulgas teada ka augustis Narva linnavalitsuses toimunust. Et teekond algas kodulinnast vara ja tehtud sai palju, sisustasime vahepausid kontori koridoris foosballi ja noolemängu mängides. Poistele jäi koju mõelda oma väike korruptsiooniennetuslik projekt, mida järgmisel kohtumisel arutama hakkame.

Kogukonnapraktika on koolide ja vabaühenduste koostööprogramm, mille käigus õpilased lähevad vabaühendusse lühipraktikale, kus nad saavad praktilise töökogemuse ja arusaama, et oma tegevustega saabki kogukonda meie ümber kujundada. Koolidel aitab programm õppekava täita ning vabaühendused saavad kontakti kohalike noortega, kellega koos midagi ka päriselt ära teha. Kogukonnapraktika toimub 39 koolis ja enam kui 150 vabaühenduses üle Eesti. Rohkem infot Vabaühenduste Liidu lehel.