Selguvad lobitegemise kitsaskohad Eestis

03.11.2014
Pressiteade

Täna, 3. novembril kl 15 tutvustab ühing Korruptsioonivaba Eesti lobimisteemalist uuringut, mis annab ülevaate Eesti lobimaastikust ja sealt tulenevatest ohtudest demokraatlikule otsustamisprotsessile.

Kuidas tagada, et seaduste loomisel huvigruppide seisukohti arvestataks, aga samas hoida ära surverühmade omakasupüüdlik varjatud mõju seadusandlusele, milles võib olla ka korruptiivset huvi?

Uuringu esitlus koos lühiaruteluga toimub Tallinnas hotelli Euroopa konverentsikeskuses (Paadi tn 5) kl 15.

„Varjatud lobitegevus vähendab demokraatlikkust, kuna domineerida võivad kitsad huvid,” ütles ühingu Korruptsioonivaba Eesti juhatuse esimees Jaanus Tehver. „See risk on eriti terav, kui puudub ühtne arusaam ja reeglistik lobitegevuseks.”

Ettekandele järgneb paneeldiskussioon, kus lobimisega seotud osapooled teemat avavad. Paneelis osalevad EMSLi poliitikaekspert Alari Rammo, MetaAdvisory partner valitsussuhete nõustamise alal Ott Lumi, Justiitsministeeriumi avaliku õiguse talituse nõunik Paloma-Krõõt Tupay, Riigikogu liige Indrek Saar ning advokaat ja MTÜ Korruptsioonivaba Eesti juhatuse esimees Jaanus Tehver.

Esitlus kestab kuni tund aega.

Pressikonverentsil osalemiseks palume registreeruda (e-post info@transparency.ee; tel. 562 44 960).

Ühing Korruptsioonivaba Eesti on avalikes huvides tegutsev mittetulundusühing, mille eesmärgiks on korruptsioonivastane tegevus ja läbipaistvuse suurendamine ühiskonnas ning Transparency Internationali esindaja rolli täitmine Eestis. Ühingu oluline toetaja on Avatud Eesti Fond. Rohkem informatsiooni: www.transparency.ee.

Pressikonverentsi toimumise koht hotelli Euroopa konverentsikeskuses:

http://www.euroopa.ee/contact/?lang=en

Ühing Korruptsioonivaba Eesti

Projekti rahastatakse Euroopa Komisjoni kriminaalpreventsiooni ja kuritegevuse vastase võitluse programmi raames.