Pressikutse korruptsioonibaromeetri tulemuste pressikonverentsile: uus mõõduvahend Eestile

05.07.2013

Teisipäeval, 9. juulil kell 13 toimuval pressikonverentsil tutvustab ühing Korruptsioonivaba Eesti rahvusvahelise korruptsioonibaromeetri tulemusi. Tegemist on korruptsioonivastase organisatsiooni Transparency International poolt 107 riigis läbiviidud küsitlusega, kuhu esimest korda on lülitatud ka Eesti.

„Oleme rahul, et saavutasime selle, et nüüd on uuringusse kaasatud ka Eesti,” ütles ühingu Korruptsioonivaba Eesti juhatuse esimees Jaanus Tehver. „Korruptsioonibaromeeter on täiendav võimalus saada parem ettekujutus, mis valdkonnad vajavad Eesti korruptsioonivastases tegevuses rohkem tähelepanu. Korruptsioonibaromeeter täiendab korruptsiooni tajumise indeksit, mida on Eestis juba aastaid mõõdetud.”

Korruptsioonibaromeeter on suurim rahvusvaheline arvamusküsitlus inimeste arvamustest ja kogemustest korruptsiooni kohta. Baromeeter uurib, kas korruptsioon on viimase aastaga kasvanud ja milliseid institutsioone peetakse enim korrumpeerunuks. Samuti soovitakse näiteks teada, kas uuringus osalenud inimesed on andnud viimase 12 kuu jooksul altkäemaksu.

Taustainfoks toimetustele: rahvusvaheline korruptsioonibaromeeter ei ole sama, mis iga aasta lõpus tutvustatav korruptsiooni tajumise indeks. Baromeeter on Eesti jaoks uus mõõdik, aga rahvusvaheliselt on seda küsitlust läbi viidud 2003. aastast. Neid kahte instrumenti ei saa omavahel võrrelda ega sünonüümina kasutada. Pressikonverentsil selgitatakse korruptsioonibaromeetri olemust lähemalt.

Pressikonverents on 9. juulil kell 13 Tallinnas Estonia pst 5a (Avatud Eesti Fondi ruumides). Osavõtust palume teatada aadressil info@transparency.ee

Ühing Korruptsioonivaba Eesti on avalikes huvides tegutsev mittetulundusühing, mille eesmärgiks on korruptsiooni vastu võitlemine ning läbipaistvuse suurendamine ühiskonnas ning Transparency Internationali esindaja rolli täitmine Eestis.

Ühing Korruptsioonivaba Eesti / Transparency International-Estonia
info@transparency.ee
tel 611 6020
www.transparency.ee