Oleme nüüd osa 136-st mitmekesisuse kokkuleppega liitunud organisatsioonist

05.11.2020

Eile allkirjastasid 12 Eesti organisatsiooni mitmekesisuse kokkuleppe. Suure väärtuspõhise sammu tegid ABB, birkle IT, CyberCube, Eesti Noorsootöötajate Kogu, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS), Hollandi suursaatkond, Keskkonnaagentuur, Korruptsioonivaba Eesti, Luidja Tsirkusetalu, LVLup! videomängude muuseum, Odeon Bar ja Patendiamet. Täna õhtuks on Eestis kokkuleppega liitunud 136 organisatsiooni.

Mitmekesisuse kokkulepe on vabatahtlik lepe, mida allkirjastades kinnitab ettevõte, vabaühendus või avaliku sektori organisatsioon, et austab inimeste mitmekesisust ja väärtustab võrdse kohtlemise põhimõtet nii oma töötajate, klientide kui ka koostööpartnerite seas.

Huvi mitmekesisuse kokkuleppega liitumise vastu on pidevalt kasvanud. “Praeguste ühiskondlike ja poliitiliste arengute taustal on järjest enam neid organisatsioone, kes soovivad oma avatust ja väärtusi teistele näidata. Mitmekesisuse kokkulepe on üks selline võimalus,” ütles inimõiguste keskuse mitmekesisuse ja kaasatuse valdkonna juht Liina Rajaveer. Kokkuleppega liitunud organisatsioonid moodustavad võrgustiku, et ühiselt mitmekesisuse juhtimise kogemusi jagada ja teemat ühiskonnas edendada.

Ühinguna oleme hetkel loomas eetikakorda, mille keskmes on peale vabaühenduste eetikakoodeksi ka annetuste kogumise hea tava ning vihjeandmise süsteemi sisse seadmine. Hindame erinevusi ning töötame järjepidevalt selle nimel, et meie organisatsioon mitte ainult ei õpetaks läbipaistvust ja avatust, vaid  praktiseeriks seda ka ise igapäevaselt.

Mitmekesisuse kokkulepe sai Eestis alguse 2012. aastal. Sarnased mitmekesisuse võrgustikud toimivad 24 Euroopa riigis, Eestis koordineerib kokkuleppega seotud tegevusi Eesti Inimõiguste Keskus.

Juhhei, saime eile Mitmekesisuse kokkulepe liikmeks! Mitmekesisuse kokkulepe on vabatahtlik lepe, mida allkirjastades...

Posted by Korruptsioonivaba Eesti on Thursday, November 5, 2020