Korruptsioonivastast tahet näitas neli kandideerivat erakonda

02.03.2019
Pressiteade

Neli valimistel kandideerivat erakonda peab oluliseks, et järgmine Riigikogu soodustaks avaliku teabe kättesaadavust, kaitseks korruptsioonist teavitajaid ning looks selgemad lobireeglid, selgub ühingu Korruptsioonivaba Eesti (KVE) küsimustikust.

Ühing palus kõigil kümnel kandideerival erakonnal vastata küsimustele, mida nad teeksid uues Riigikogus ühiskonna avatumaks muutmisel, et paremini ennetada korruptsiooniriske. Küsimustikule vastas neli erakonda: Vabaerakond, Rohelised, Eesti 200 ja Isamaa.

“Teeb heameelt, et neli erakonda näitasid, et neile läheb korda korruptsiooniriskide maandamine,” ütles ühingu Korruptsioonivaba Eesti arengukoordinaator Carina Paju. “Rohkem läbimõeldust oli näha vastustes, mille saatsid Rohelised, Eesti 200 ja Vabaerakond.”

Ühing uuris, kuidas suhtuvad erakonnad vilepuhujate kaitsesse, avaandmete ristkasutusse ja lobireeglite sätestamisesse. Erakondade vastused on kättesaadavad ühingu kodulehel.

Küsimustikule ei vastanud EKRE, Elurikkuse Erakond, Keskerakond, Reformierakond, SDE ja Vasakpartei.

Ühing Korruptsioonivaba Eesti on avalikes huvides tegutsev vabaühendus, mille eesmärgiks on järjepidev korruptsiooni ennetamine, korruptsioonialase teadlikkuse tõstmine ning rahvusvahelise organisatsiooni Transparency Internationali esindamine Eestis.