Korruptsioonivastane päev 2017

7. detsembril toimus seminar "Korruptsioonivastane päev 2017: Koos ausama äri suunas", millega tähistasid ühing Korruptsioonivaba Eesti koos Siseaudiitorite Ühinguga rahvusvahelist korruptsioonivastast päeva.

9. detsember on rahvusvaheline korruptsioonivastane päev, millega märgitakse ÜRO korruptsioonivastase konventsiooni allkirjastamist 14 aastat tagasi. Ühtlasi on aasta viimane kuu hea aeg saavutuste ära märkimisteks ja järgmiste väljakutsete ette võtmiseks.

Lühike, kuid intensiivne seminar võttis vaatluse alla erinevad ärikorruptsiooniennetuse praktikad. Piret Kustasson Omnivast ja Hanno Püttsepp Johnsons&Johnsoni Balti ärist agasid riigiettevõtte ja rahvusvahelise suurkorporatsiooni kogemusi korruptsiooni ennetamisel. Altkäemaksu vältimisest ja ehitussektori eripäradest rääkisid ühingu juhatuse liige Aimar Altosaar ja endine riiklik lepitaja Henn Pärn. Vabakutseline koolitaja ning kultuurilise kohanemise ekspert Tõnis Mutt viis osalejad aga hoopis rännakule Idamaadesse ja selgitas, mis on peamised probleemid teise kultuuri kolimise juures ning mis rolli mängib siin korruptsioon.

Ühingu liige Asso Prii tutvustas Ausa ettevõtluse võrgustikku, mis alustab tegevust 2018. aasta jaanuaris ja kuhu on oodatud kõik Eesti ettevõtted, kes hindavad eetilist ja läbipaistvat äri. 

Päeva kõrgpunktina andis ühing välja Korruptsioonivastase teo tunnustuse, mille 2017. aastal pälvis keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo.

Ühing tänab kõiki osalejaid!