Kohtumine Ukraina korruptsioonivastaste asutuste kommunikatsioonijuhtidega

Neljapäeval, 25. mail kohtus ühingu tegevjuht Anni Jatsa Ukraina korruptsioonivastaste asutuste kommunikatsioonijuhtidega.

Kohtumise eesmärgiks oli anda ülevaade sellest, kuidas Eesti vabaühendus ühiskonna läbipaistvuse nimel tööd teeb ning millised on ühingu kui sõltumatu vabaühenduse seisukohad erinevates valdkondades. Lähemalt räägiti ühingu erinevatest huvikaitse teemadest, nagu korruptsioonist teavitajate kaitse tõhustamine, ärikorruptsiooni ennetustöö, ametnikueetika edendamine, läbipaistva seadusloome toetamine ja erakondade rahastamise läbipaistvuse küsimused.

Lisaks arutleti huvikaitsega seotud probleemide üle ning kuidas nii Eestis kui ka Ukrainas neid takistusi ületatakse. Valdavalt olid osalejad pärit alles 2015. aastal asutatud NABU-st (National Anti-Corruption Bureau of Ukraine) ning erinevalt Eesti õiguskaitseasutustest, on organisatsioon alles nüüd jõudmas töötajate värbamisega nii kaugele, et sisuline töö võib alata. Büroo koduleht kirjeldab progressi huvitava statistika kaudu ning pakub päevakajalist infot neile, kellele pakub huvi Ukraina kõrgkorruptsioonivastane võitlus.

Ettekanne oli osa kommunikatsioonijuhtide õppereisist Eestisse, mille eesmärgiks on toetada Ukraina asutuste strateegilist kommunikatsioonitööd korruptsiooniennetuses.

Kohtumine toimus Eesti Idapartnerluse Keskuse ettepanekul.