Eesti aitab Moldova vabaühendustel paremini korruptsiooni tõrjuda

17.06.2016
Pressiteade

Välisministeerium on otsustanud toetada ühingu Korruptsioonivaba Eesti projektitaotlust, et parandada Moldova vabaühenduste korruptsioonivastast võimekust. Projekt viiakse ellu ühe aasta jooksul alates selle aasta 1. juulist.

Projekti sisu on vahendada Moldova ühendusetele korruptsioonivastase eestkoste ja uurimistöö kogemusi ja teadmisi Eestist. Moldova vabaühenduste esindajatele korraldatakse õppereis Eestisse, mille raames kohtutakse siinsete vabaühenduste, Riigikontrolli ja rahandusministeeriumi ekspertidega.

Seejuures tutvustatakse Moldova vabaühendustele lähemalt Eesti IT-lahendusi, mis aitavad kaasa riigi läbipaistvusele ning mida vabaühendused saavad korruptsioonivastases eestkostetöös aktiivselt kasutada.

Tegevuste tulemusena valmib analüüs IT-lahenduste kasutamisest riigihangete korraldamisel ja selle põhjal koostatakse poliitikasoovitused Moldova riigihangete süsteemi parendamiseks. Analüüsi ja soovitused viivad läbi projekti Moldova koostööpartneri European Institute for Politics and Reforms analüütikud.

Projekti rahastab Eesti Välisministeerium arengukoostöö programmist.

Lisainfo: ühing Korruptsioonivaba Eesti, tel 5330 9965, info@transparency.ee