Arvamusfestivalil vabakonna rahastamisest ja poliitkultuurist

07.08.2023

Arvamusfestival toimub sel nädalal juba 11. korda, ikka Paides!
Festival toob kokku Eestist ja maailmast hoolivad inimesed erinevatest kogukondadest, et tasakaalukate aruteludega luua paremat arusaamist iseendast, üksteisest ja maailmast.

 

Omalt poolt kutsume teid osalema aruteludes poliitkultuurist ja vabakonna rahastamisest.

 

Reedel 11.08 kl 18-19.30 toimub Siseministeeriumi ja Vabaühenduste Liidu korraldamisel Kogukonna alal arutelu “Vabakonna rahastamine – raharaisk või riigi strateegiline investeering?”

 

Avame erinevate parlamendierakondade seisukohti ja ideid kodanikuühiskonna riikliku rahastamismudeli teemal. Valitsuserakonnad on lubanud senise Riigikogu katuserahade jagamise ära lõpetada ning luua regionaalsete investeeringute programmi. Milline süsteem võiks asendada senist katuserahade jagamist? Diskussiooniga soovime leida rahastuse tuleviku ja jätkusuutlikkuse osas ühisosa ning arutleda võimalike lahenduste üle.

 

Osalevad poliitikud Annely Akkermann (REF), Jaak Madison (EKRE), Eduard Odinets (SDE), Riina Solman (Isamaa) ja Kristina Kallas (E200) ning publikuarutelude grupijuhtidena osalevad Kai Klandorf ja Marcus Ehasoo (Vabaühenduste Liit), Ott Oja (Vaimse Tervise ja Heaolu Koalitsioon VATEK), Agu Laius (MTÜ Kuldne Liiga) ja Maiu Lauring (SA Domus Dorpatensis). Vestlust juhib Korruptsioonivaba Eesti liige Steven-Hristo Evestus.

 

Laupäeval 12.08 kl 18-19.30 toimub Ühingu Korruptsioonivaba Eesti korraldamisel Poliitika alal “Väärtusväitlus poliitkultuurist”.

 

Argumenteerime poliitkultuuri teemadel, selgitamaks, miks usaldus poliitikuid koondavate ühenduste (erakonnad, riigikogu, valitsus) vastu nõnda vaevaliselt kasvutrendi ilmutab ning seeläbi ühiskonda lõhestab. Kuidas taastada vastandumis- ja ründamistaktikate kõrval väärtused, mis tõstavad usaldust ning aitavad au sees hoida poliitikas osalemist? Kokku saavad poliitikud valitsusliidust ja opositsioonist, eksperdid ja publik, et pakkuda probleemidele lahendused.

 

Osalevad poliitikud Marina Kaljurand (SDE), Irja Lutsar (E200), Tõnis Lukas (Isamaa), Andre Hanimägi (Keskerakond) ja Maris Lauri (REF) ning kohtunikud-eksperdid: Kai Klandorf (Eesti Väitlusselts), Martin A. Noorkõiv (SA Domus Dorpatensis), Ellen Roper (Reaalkooli vilistlane ja keskkoolide väitlusmeister) ja Raul Narits (Tartu Ülikool). Väärtusväitlust juhib Aive Pevkur (TalTech õppejõud ja Ühingu Korruptsioonivaba Eesti liige).

 

Mõlemal arutelul on aktiivselt kaasatud publik nii hääletamise, küsimuste esitamise kui aruteludel osalemise teel.

Tutvu täpsemalt: https://arvamusfestival.ee/kava/#/

Kohtumiseni festivalil!