Ringkonnakohus jättis Ain Kaljuranna vahi alla

Tallinna ringkonnakohus ei vabastanud vahi alt korruptsioonikahtluse tõttu vahistatud Tallinna Sadama juhatuse endist esimeest Ain Kaljuranda.
Ringkonnakohus ei rahuldanud Kaljuranna kaitsjate Paul Kerese ja Leon Glikmani määruskaebust, ütles kohtu pressiesindaja Anneli Vilu ERR-i uudisteportaalile.

Kaitsjatel on võimalik ringkonnakohtu tänane määrus vaidlustada riigikohtus 10 päeva jooksul.

Vandeadvokaat Paul Keres ütles ERR-i uudisteportaalile, et tänase määruse vaidlustamine riigikohtus selgub pärast sellega tutvumist.

Riigiprokurör Laura Feldmanis ütles ERR-i uudisteportaalile, et riigiprokuratuur jätkab koos kaitsepolitseiga kriminaalasjas hulgaliste menetlustoimingute tegemist.

"Leiame jätkuvalt, et Allan Kiili ja Ain Kaljuranna vahi all hoidmine on põhjendatud ja vajalik tunnistajate mõjutamise vältimiseks. Kui vahistamise alused peaksid ära langema, muudab prokuratuur tõkendit," märkis Feldmanis.

Korduvas altkäemaksu võtmises ja eriti suures ulatuses rahapesus kahtlustatava Kaljuranna kaitsjate Leon Glikmani ja Paul Kerese kaebuse kohaselt pole nende kaitsealuse vahistamine põhjendatud ja rajaneb vaid prokuratuuri subjektiivsele hinnangule.

Kaitsjad taotlesid ringkonnakohtus Kaljuranna suhtes Harju maakohtus 28. augustil tehtud vahistamismääruse tühistamist või alternatiivselt tema vahi alt vabastamist tema elektroonilisele valvele allutamisega.

Ringkonnakohus jättis kaitsjate alternatiivse taotluse läbivaatamata ning jättis rahuldamata ka kaitsjate taotluse võimaldada neile ligipääs kriminaalasjas kogutud tõenditele.

Riigiprokuratuuri kahtlustuse järgi on Tallinna Sadama endine juhatuse liige Allan Kiil võtnud väidetavalt altkäemaksu miljonite eurode ulatuses ning endine juht Ain Kaljurand sadade tuhandete eurode ulatuses.

Vandeadvokaat Aivar Pilv ütles ERR-i uudisteportaalile, et ta vaidlustas Kiili vahistamise ringkonnakohtus ning taotleb tema vabastamist tema elektroonilisele valvele allutamisega.