Riigiprokuratuurilt korruptsioonisüüdistuse saanud Eesti Olümpiakomitee president ja Tallinna Sadama nõukogu esimees Neinar Seli lausus Õhtulehele, et ei näe põhjust seepärast presidendiametist taanduda.«Ma saan alati selliseid uudiseid enne teada meediast kui ise. Ma ei ole veel akti või paberitega saanudki tutvuda ja ma tõesti ei oska seda täna kommenteerida,» sõnas Seli tänasel Sotši olümpiaraamatu tutvustamisel Õhtulehele, mida ta tekkinud olukorrast arvab.
«Mis on tehtud, selle eest tuleb vastutada ja kui on midagi valesti, tuleb selle eest ka nii käituda, kuidas seadused ette näevad. Eks ise veel kuidagi elad üle, aga kindlasti ei ole see kerge minu lähedastele-vanematele ja nemad kõike seda poliitilist mängu ei oska nii hinnata kui ise seal sees olles,» lisas ta.
«Mind valiti neljaks aastaks ja mul on oma kava, mida ma olen asunud täitma,» sõnas Seli aga kommentaariks küsimusele võimaliku ametist taandumise kohta.
Prokurör süüdistab Selit toimingupiirangute rikkumises suures ulatuses, ütles riigiprokuratuuri pressiesindaja Kadri Tammai täna Postimehele. Keskkriminaalpolitsei alustas mullu novembris kriminaalmenetlust, et uurida Tallinna Sadama nõukogu oktoobri lõpus tehtud ja novembris tühistatud otsust eraldada Eesti Olümpiakomiteele 250 000 eurot.
«Mingit vastuolu seadusega ma ei näe. Taandasin ennast EOK presidendiks saades sponsorluskomisjonist ja nüüd ministeeriumile probleeme valmistaval nõukogu koosolekul sponsorlust puudutava päevakorrapunkti hääletusel ei osalenud. Ma ei ole ka varasemalt EOK asepresidendina osalenud EOKd puudutavate eraldiste otsustamisel,» ütles Seli veebruaris, kui prokuratuur oli talle kahtlustuse esitanud.
Tallinna Sadama nõukogu eraldas oktoobri lõpus olümpiakomiteele 250 000 eurot, mis oli mõeldud jahtklubide liidule ja kergejõustikuliidule hooaja toetuseks, Eesti suusaliidule Sotši olümpiamängude ning Eesti paraolümpiakomiteele Rio 2016 paraolümpiamängude ettevalmistusteks. Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium teatas juba toona, et neil on tõsiseid kahtlusi, kas otsus lähtus Tallinna Sadama kui äriühingu huvidest ning kas see oli kooskõlas seaduse ja äriühingu juhtimise hea tavaga.
Postimees kirjutas 2012. aasta lõpus, et majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts näeb huvide konflikti, sest nii Tallinna Sadama nõukogu kui ka Eesti Olümpiakomiteed juhib Neinar Seli. Seli ise ütles aga, et huvide konflikti ei ole. «See on otsitud põhjus, ma ei näe huvide konflikti spordi toetamises, siin tuleb otsida teisi tagamaid,» lausus Seli siis.
Novembris otsustas Tallinna Sadama nõukogu oktoobri lõpus tehtud otsuse tühistada. Seli märkis ettevõtte pressiteates, et nõukogu ja juhatus on järginud sponsorluses rangelt seadusi ning otsuse tühistamine lähtus ettevõtte huvidest ja eesmärgist vältida riigiettevõtte nõukogu ja üldkoosoleku võimalikku avalikku vastandumist.
Lisaks Selile kuuluvad Tallinna Sadama nõukokku Kalev Lillo, Priit Paiste, Veiko Tishler, Remo Holsmer, Tiit Riisalo, Andres Lume ja Hillar Teder.