Väidetav häälteost viis Paldiski volikogulase koos kaaslastega kohtu ette

02.11.2014

Põhja ringkonnaprokuratuur saatis kohtu ette Paldiski volikogu liikme ja tema abikaasa ning kaks meest, keda süüdistatakse viimaste kohalike omavalitsuste volikogude valimiste ajal häälte ostmises.

Prokuratuur süüdistab häälte ostmises Paldiski volikogu liiget Konstantin Tšertšikut (49), samuti tema abikaasat Snežanna Tšertšikut (47) ning Anatoli Skripatšjovi (55) ja Roman Savatejevit (40), kelle kohtuprotsess algab Harju maakohtus 12. jaanuaril.

Ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Arno Põder ütles ERR-i uudisteportaalile, et süüdistuse kohaselt kallutasid perekond Tšertšikud ning Skripatšjov ja Savatejev mullu 16. oktoobril Paldiskis juhuslikke inimesi raha pakkumise ja raha andmisega hääletama linnavolikogu valimistel valimisliidu Põhjasadam nimekirjas kandideeriva Snežanna ja Konstantin Tšertšiku poolt.

Kriminaalasja eeluurimisel kogutud andmete põhjal esitati neile süüdistus kolmele inimesele hääletamise eest raha andmises või pakkumises, karistusseadustik näeb sellise kuriteo eest süüdimõistmisel ette rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistuse.

Konstantin Tšertšik sai valimistel 49 ja tema abikaasa 12 valija toetuse.