Ülemus: kohtunik Sakkarti kinnipidamine šokeeris

Viru maakohtu esimehe Pavel Gontšarovi väitel šokeeris eilne kohtunik Jüri Sakkarti kinnipidamine ja kuriteos kahtlustamine kõiki maakohtu töötajaid.

«Viru maakohtu Kohtla-Järve kohtumaja kohtuniku Jüri Sakkarti kinnipidamise ja kuriteos kahtlustuse fakt on šokeeriv kõigile Viru maakohtu töötajatele,» ütles Gontšarov Postimees.ee'le.

«Fakt kui selline, pidades seejuures silmas süütuse presumptsiooni põhimõtet, on järjekordne kahetsusväärne tugev löök Viru maakohtule ja õigusemõistmise autoriteedile.»

Ta ei soovinud kommenteerida, kuidas kavatseb parandada maakohtu kahe hiljutise kohtunikuvahistamise tõttu kannatada saanud mainet.

«Eelkõige annan selgitusi olukorrast õigusemõistmisega Virumaal justiitsministrile ning arutame võimalikke ja vajalikke samme Viru maakohtu kannatada saanud maine parandamiseks.»

Justiitsminister Rein Lang kutsus nimelt Gontšarovi enda juurde Virumaal toimuvast aru andma.

Gontšarov hindas Kohtla-Järve kohtumaja juhina töötanud ja eile kapo vahistatud Sakkartit positiivsete sõnadega.

«Jüri Sakkart on sõbralik, abivalmis ja avameelne inimene, kelle suhtes kohtu esimehena ei olnud mul tööalaseid pretensioone.»

Kapo töötajad pidasid eile kinni Kohtla-Järve kohtumaja kohtuniku Jüri Sakkarti, keda kahtlustatakse altkäemaksu vastuvõtmisega nõustumises ja selle nõudmises, samuti riigisaladuse avalikustamises ning kriminaalasja kohtueelse menetluse, sealjuures jälitusmenetluse andmete ebaseaduslikus avaldamises.

Detsembri alguses peeti kinni Viru maakohtu Narva kohtumaja kohtunik Mihhail Komtšatnikov, kes mõisteti hiljem altkäemaksu nõudmises ja võtmises süüdi.