Tõniste: EAS-i juhtimine ei ole segane olnud

Riigikogu majanduskomisjoni liige Toomas Tõniste (IRL) ütles, et tema jaoks ei ole Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) juhtimine segane olnud ning liikumine toimub õiges suunas.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juhid käisid täna riigikogu majanduskomisjonis selgitamas, miks juhid EAS-ist kiiresti lahkuvad ning kuidas nõukogu probleemi lahendada soovib.

Kui majanduskomisjoni reformierakondlastest liikmed Kaja Kallas ja Arto Aas ütlesid, et juhtide vastused ei olnud eriti ammendavad ja pigem sisendasid ebakindlust, siis Tõniste jäi selgitustega rahule.

"Mul on arusaam, et EAS läheb õiges suunas. Kõik muutused, mis seal toimunud on, on positiivsed. Tegemist on professionaalidega," ütles Tõniste ERR-i uudisteportaalile.

Tõniste tunnistas, et liikumine nõukogu ja juhatuse tasemel on tõepoolest kahetsusväärne, ent kuna lahkumiste taga on tegemist inimeste isiklike otsustega, ei näe ta selles midagi taunimisväärset.

"Eks see mõnes mõttes sai alguse selle riigiabi probleemiga, kus siin tuleb mõned toetused tagasi maksta. Aga eks see loksub paika. Täna meile räägiti ka, et ei ole mingit survet või poliitilisi manipulatsioone selle taga, et inimesed isiklukel soovidel lahkuvad. Seal koostöö on hea ja meeskond on tugev. Mul on tunne, et laua taga said enamus küsimused vastuse," rääkis Tõniste.

Tõniste ütles, et EAS-i otsused on läbipaistvad ja juhtimine ei ole segane olnud. Tõniste sõnul võiks EAS siiski avalikkusega rohkem suhelda ja oma otsuseid paremini selgitada.