Toitlustusfirma vallandas Saue lasteaia koka, kes probleemide üle kaebas

Terviseameti kontroll näitas, et toidus oli toitaineid ainult 53% nõutavast kogusest. Lasteaia peakokk rääkis juba veebruaris koonerdamispoliitikast lasteaia juhatajale ja Saue abilinnapeale, kuid nad ei võtnud midagi ette. P. Dussmann Eesti OÜ vallandas koka, kes julges probleemidest rääkida.

Eesti Päevaleht kirjutas möödunud laupäeval, et murelik lapsevanem kutsus Saue Midrimaa lasteaeda terviseameti kontrolli, mis kohe tuvastas, et suur toitlustusfirma P. Dussmann OÜ annab lastele ettenähtust vähem süüa. Toitlustusfirma lubas asja uurida, lasteaia direktor Meeri Tampere aga väljendas toidupuuduse üle imestust ning kinnitas, et kõik olevat korras ja toidud väga maitsvad.

Selline oli asjade seis veidi üle nädala tagasi, kuid vahepeal on juhtunud palju. Esiteks selgusid terviseameti kontrolli tulemused, mis näitasid, et asjad olid lasteaias märksa hullemad, kui esialgu karta võis: päeval, kui terviseameti kontroll võttis lasteaia lõunatoidust proovi, oli selles toitaineid ainult 53% ettenähtud kogusest. See tähendab mitte mõne grammi võrra eksimist ühe või teise toiduainega, vaid tõelist lurri. Ka varasema kümne päeva menüüs oli liiga vähe toitaineid. Seega oli laste pealt kokku hoidmine Midrimaa lasteaias süstemaatiline.

Artikkel jätkub ...