Tammerk: Reformierakond peab andma selgitusi

Reformierakonna reaktsioon Äripäeva artiklile on täiesti pretsedenditu juhtum Eestis ja see teeb ajakirjanduseetika järgimise äärmiselt raskeks, rääkis ühingu Korruptsioonivaba Eesti juhatuse liige, meediaeetika ekspert Tarmu Tammerk.

"Erakonnal on kohustus anda avalikkusele selgitusi selle kohta, kes annab välja nende ajalehte ning kes on selle firma omanikud," vastas Tammerk küsimusele, kas Reformierakond peaks andma meediale täiendavaid selgitusi Fidenter OÜ omanike kohta.

Tammerki hinnangul on see Eestis siiani täiesti pretsedenditu juhtum, et erakond teatab advokaadibüroo Sorainen vahendusel, et ei kommenteeri midagi enne kui kohtuasi saab läbi.

 

"Ajakirjanduseetika seisukohalt tekib siinkohal väga suur probleem, sest igas artiklis peab esitama vastaspoole seisukoha, kuid ajakirjanikul pole seda enam võimalik teha. Esitati embargo senikauaks, kuni asi nagunii vaibub," rääkis Tammerk.

 

Kui leht on oma loos teinud vea, siis avaldatakse Tammerki sõnul selle kohta õiendus või lahendatakse muul viisil. "Siinkohal blokeeris vastaspool aga teema üldse ära. Eestis on see tõepoolest väga halb pretsedent, kuid loodan, et Äripäev sellest võimalikust kohtuasjast ei heitu," lausus Tammerk.

 

Möödunud kolmapäeva õhtul laekus Äripäeva peatoimetajale e-kiri, kus advokaadibüroo Sorainen vandeadvokaat Carri Ginter teatas, et esitab Reformierakonna ja Remo Tiigiranna nimel hagi Äripäeva vastu kohtusse.

 

"Muu hulgas teatame, et edasiste väärtõlgenduste ning ebaõigete andmete avaldamise vältimiseks ei vasta erakond Eesti Reformierakond ega Reimo Tiigirand väljaande Äripäev ajakirjaniku Kadri Jakobsoni poolt täna (30.05.2012) saadetud küsimustele ega kommenteeri nimetatud teemat ka edaspidi kuni asja lahendamiseni kohtus," kirjutas Ginter.

 

Allikas: ÄP Online